Podvodné e-maily jsou stále propracovanější. Bezpečně je prozradí několik známých rysů

Neustále jsme bombardováni různými e-maily, které nám gratulují k falešným výhrám nebo nás žádají o aktualizaci různých informací na fejkových stránkách. Tyto tzv. phishingové zprávy mají za úkol jediné, chtějí z nás získat citlivé osobní údaje a peníze. Buďte obezřetní, jelikož i inteligentní lidé mohou snadno naletět na tyto podvody, kreativita zločinců je čím dál tím vynalézavější.

Neobvyklé aktualizace údajů

Často se objevují e-maily různých společností, které vás žádají o aktualizaci vašich údajů. Tyto zprávy jsou tak důvěryhodné, že i po kliknutí na odkaz se budete cítit, jako byste se opravdu nacházeli na stránkách oficiální společnosti. Abyste nenaletěli na tyto podvody, stačí jednoduše zkontrolovat vše, co se týče samotné zprávy. Většinou se v nich nachází gramatické chyby, nesprávný design loga, obecný pozdrav a různě nahrazené znaky v odkazu stránky nebo názvu odesílatele. Vždy se přihlašujte skrze oficiální stránky, protože jakmile to učiníte přes jejich odkaz, útočníci získají vaše údaje.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční Wi-Fi mívá často banální řešení. Poradit si dokáže i technický antitalent
Zdroj obrázku: Freepik

Různé výhry a loterie

Dalším typem e-mailu jsou neustálé spamy ohledně výher z různých online heren, o kterých ani nemáte ponětí, že tam máte účet. Podvod je založen na poslání „výherního“ e-mailu, kde vás žádají, abyste vyplnili bankovní údaje pro vyplacení výhry. Zde vám může imponovat správná gramatika a vše vypadá bezchybně. Jako varování vám může posloužit fakt, že žádné online kasino nikdy nevyplácí zdarma výhry, a už vůbec ne někomu, kdo nemá účet.

Podobné jsou i zprávy ohledně toho, že jste byli právě vybráni v losování o různé, většinou vysoce hodnotné ceny.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení telefonu je komfortní, má ale i své nevýhody

Transakce

Digitalizace plateb se dostává pomalu do popředí a hotovost jde na vedlejší kolej. Výsledkem toho jsou nejrůznější transakce, které je kolikrát potřeba ověřit. Právě na to spoléhají podvodníci, kteří po vás chtějí, abyste potvrdili nejrůznější transakce, o kterých ani nemáte ponětí. Mezi nejčastější používané společnosti patří PayPal.

Zdroj: https://www.itgovernance.co.uk/blog/5-ways-to-detect-a-phishing-email