Jaké smartphony byly v roce 2021 nejoblíbenější?

Jaké smartphony byly v roce 2021 nejoblíbenější?

Konec letošního roku se blíží, a proto je nejlepší čas zveřejnit nejoblíbenější chytré telefony za uplynulý rok. Můžete se s námi podívat na žebříček nejoblíbenějších smartphonů. Pořadí, ve kterém jsou telefony seřazené, vás možná překvapení, ale na druhý pohled vám bude jasné, která značka vévodí.

Jaké jsou v posledních měsících nejoblíbenější telefony?

Nejnovější data přinesli analytici z IDC, a nenechají vás na pochybách. Zákazníci firmy Apple volí nejčastěji smartphony, a proto není divu, že se jejich telefony umístily na předním příčkách. Jedinou výjimku z prvních pěti umístěných tvoří Samsung, který má operační systém Android. Jinak ale konkurence neměla žádnou šanci a iPhony zvítězily na plné čáře.

Mohlo by vás zajímat:  Podle sériového čísla lze zjistit, zda je iPhone padělaný nebo bez záruky

Na prvním místě se umístil iPhone 12. Tento telefon se stal nejprodávanějším za první tři čtvrtletí letošního roku a není divu. Jedná se o smartphone, který je opravdu pro velmi nároční zákazníky. Na druhém místě skončil jediný Android, a to levný Samsung Galaxy A12. Třetí místo obsadil znovu iPhone, tentokrát model 11, a následovaly ho znovu iPhony od Apple, iPhone 12 Pro Max a 12 Pro.

Čínské smartphony ještě musí na svou popularitu počkat

S jistotou tak můžeme konstatovat, že Apple vyhrál se svými chytrými telefony, které se dostaly do celého světa. Některé sice nejsou nejnovější, ale lidé si vybírají podle svých preferencí a někteří mají raději starší modelky. Gigantické firmě se tak mohl vyrovnat pouze Samsung, a hovoříme tady o žebříčku, který jde napříč celým světem, nejen USA.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru powerbanky hraje roli její kapacita, počet výstupů i hmotnost

V žebříčku se ale neukázala nejnovější iPhone 13. Je to z důvodu, že nedávno byl teprve vydán a prodeje jsou sice značné, ale stále o dost menší oproti jeho původním verzím 11 nebo 12. V žebříčku tak najdete pouze produkty Apple a Samsung. Značka Xiaomi sice v globálním měřítku stále roste, ale jejích smartphony nejsou ve světě tak populární. Velmi oblíbené jsou ale v Asii a celé Evropě.

Zdroj: https://www.theverge.com/22163811/best-phone