Prodej elektromobilů brzdí stále se opakující mýty spojené s tímto typem vozů

Nedostatečná prodejnost elektromobilů stále přetrvává, a to i přesto, že každým rokem stoupá počet prodaných vozidel. Mnoho lidí však stále věří mýtům, které s elektromobily souvisejí.

Strach z vybití baterie a nedostatek nabíjecích stanic

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé vyhýbají pořízení elektromobilu, je strach z vybití baterie před dosažením cíle cesty a obava z nenalezení nabíjecí stanice. Nicméně doba nabíjení se může stát příležitostí pro další aktivity, jako je například nákup nebo čekání na někoho.

Zdroj obrázku: Freepik

Vysoká počáteční investice a nedostatek informací

Dalším důvodem je vysoká počáteční investice, ale tato investice se postupem času navrací. Navíc elektromobily mají výhodu v rychlosti, a to až na 100 km/h za 2,5 vteřiny, což může být pro mnoho lidí lákavé.

Mohlo by vás zajímat:  Tlačítko pro vnitřní cirkulaci vzduchu zefektivní funkci klimatizace v autě

Nedostatek vzdělání a informací stojí za nedůvěrou v elektromobily. Mnoho lidí si stále myslí, že elektromobily potřebují část benzínu pro svůj provoz. Navíc Evropané i Američané se domnívají, že elektromobily mají špatné zrychlení, což však není pravda, neboť elektromobil Tesla Model S patří k nejrychlejším sedanům na světě v této kategorii.

Je důležité informovat veřejnost o tom, jak elektromobily fungují a jaké jsou jejich výhody. To by mohlo pomoci k eliminaci mýtů a obav, které lidé mají, a zvýšilo by prodej elektromobilů.

Mohlo by vás zajímat:  Správné zacházení s brzdami je klíčové pro bezpečnou jízdu

Existuje také několik mýtů, které souvisejí s údržbou elektromobilů. Někteří lidé si myslí, že elektromobily jsou náchylnější k poruchám a potřebují pravidelnou údržbu. Avšak díky tomu, že elektromobily mají méně pohyblivých dílů než vozidla s vnitřním spalovacím motorem, jsou ve skutečnosti méně náchylné k poruchám. Navíc elektromobily vyžadují méně údržby a nepotřebují výměnu oleje, pravidelné výměny filtrů a další úkony, které jsou nutné u vozidel s vnitřním spalovacím motorem.

Zdroj: https://www.myev.com/research/ev-101/10-common-electric-car-myths-busted