Porovnání iPhone 14 Pro vs. iPhone 14 Pro Max: větší displej a delší výdrž baterie

Apple má svým uživatelům rozhodně co nabídnout. V boji s konkurencí v podobě operačního systému Android značky Samsung, Huawei a dalších si můžeme všimnout, že od jisté doby přidal ke svým základním modelům různé varianty, konkrétně Pro, Pro Max, Mini nebo populární SE verzi. Když poprvé uvedl Apple na trh větší iPhone, byly zde viditelné rozdíly minimální, ale technický list odhalil jiný příběh, kromě displeje a velikosti baterie. Nyní se takové rozdíly mezi modely objevují pomalu. Jaké jsou rozdíly mezi iPhone Pro Max a Pro?

Mohlo by vás zajímat:  Nezabezpečený telefon může vést ke ztrátě důležitých osobních nebo firemních dat

Rozdíly mezi iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

Nejvýraznější rozdíl mezi iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max spočívá ve velikosti displeje. Výsledkem je o něco větší displej, ale hlavně daleko větší kapacita baterie. Konkrétní porovnání mezi oběma modely jsou:

  • iPhone 14 Pro Max: 6,7palcový displej a 4 323mAh baterie,
  • iPhone 14 Pro: 6,1palcový displej a 3 200mAh baterie.

Stejně jako to bylo u předchozí řady, ani zde neexistují žádné změny hardwaru ve fotoaparátu, což je vítaná zpráva pro všechny nadšence kompaktních telefonů, jelikož Apple většinou ve větších modelech poskytuje další funkce fotoaparátu.

Mohlo by vás zajímat:  Dávat iPhone do servisu je zbytečné. Nefunkční napájení vyřeší malá jehla
Zdroj obrázku: Freepik

Hraje velikost displeje velkou roli?

iOS nenabízí žádné další softwarové funkce, jež by z něj dělaly něco unikátnějšího, než ve skutečnosti je. Kromě většího displeje zde nenajdeme tedy nic, co by dokázalo zaujmout. Co se týče baterie, obrovskou výhodou je větší kapacita. Nedávné recenze psaly o tom, jak výdrž baterie iPhone 14 Pro umožní celodenní použití telefonu, a zde můžeme čekat daleko větší výdrž.

Jak můžeme vidět, rozdílů je zde opravdu málo. Kromě většího displeje, který přijde vhod při sledování videí, a větší kapacity baterie tu není nic, co by nám přineslo navíc. Chcete-li vytěžit z nového modelu co nejvíce, zkuste využít všechny jeho funkce, jako je Always-On display a Live Notifications.

Zdroj: https://www.tomsguide.com/face-off/iphone-14-pro-vs-iphone-14-pro-max