Staré kultovní hry si lze jednoduše zahrát na telefonech Android

Patříte ke generaci hráčů, která zažila zlatá 90. léta? Možná se vám vybaví tituly, jako Duke Nukem 3D, Doom, Quake, Carmageddon a spousta dalších her. S ohledem na minulost, tyto hry měly ducha, děj a smysl. Dnešní hry jedou spíše na efekty, i když některé vývojáře zajímá prožitek hráče víc než samotný výdělek. Pokud nemáte starý počítač, tyto hry můžete hrát pouze přes různé emulátory, HD remake nebo na svém chytrém telefonu Android. O jakých hrách je řeč?

Mohlo by vás zajímat:  Podvodný e-shop lze poznat na první pohled. Tyto detaily jsou jasným signálem

Carmageddon

První z výše zmiňovaných her je tou pravou odreagovačkou pro vás. Mnozí z vás si pamatují vyhrocené závody, kdy do poslední chvíle jste neměli jistotu, zda kolo vyhrajete. Pro ty, co nevědí, smyslem hry bylo sbírat body, které jste získávali přejížděním postav, poškozování protivníků nebo závoděním v trati. Jedná se tak o závodní hru s prvky poškozování ostatních. Tato pecka a zároveň nostalgická hra je k dispozici zdarma na tomto odkazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Freedoom

Doom patří k herní klasice. Tato střílečka si získala srdce většiny hráčů po celém světě. Mobilní verze Doom a Doom II jsou k dispozici pro Android, ale jsou placené. Až překvapivě dobře se ovládá tato střílečka na mobilním zařízení. Společně s těmito klasikami bylo vydáno také hned několik portů s otevřeným zdrojovým kódem. Freedoom patří k těm nejlepším a je zdarma.

Mohlo by vás zajímat:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu

RuneScape

RuneScape je MMO hra z fantasy prostředí. Hru můžete prozkoumat na vlastní pěst nebo společně se skupinou dalších hráčů. Tato populární hra byla uvedena na trh v roce 2001 na PC. V té době si získala velkou pozornost. Hru můžete zdarma stahovat na tomto odkazu, nebo dokonce verzi Old School RuneScape.

Jak jsme psali na začátku, spousta dalších pecek, jako Tropico, Rome: Total War, GTA, RollerCoaster Tycoon, Baldur’s Gate, je k dispozici taky pro vaše zařízení. Háček spočívá v tom, že nejsou zdarma.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/classic-pc-games-play-android-device/