Při používání internetového bankovnictví musíme myslet především na bezpečnost

Bezpečnost je klíčová při využívání internetového bankovnictví, protože jinak můžete přijít o své peníze. Ochrana osobních a finančních údajů je velmi důležitá k tomu, abyste měli jistotu při využívání aplikací a webových stránek vaší banky. Existuje několik zásad, kterých byste měli vždy držet při používání internetového bankovnictví. Řekneme vám, jak ochránit své peníze.

Bezpečné připojení

Vždy si dávejte pozor na to, abyste měli funkční a efektivní program pro antivirus. Vždy používejte také domácí Wi-Fi připojení s heslem. Veřejné připojení nepoužívejte, protože není vůbec bezpečné. Pro finanční transakce i další úkony na internetu to není bezpečné.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence v podobě ChatGPT nedokáže nahradit lékařskou diagnostiku

Silné heslo

Unikátní heslo je naprosto klíčové pro bezpečné přihlášení do internetového bankovnictví. Nezáleží na tom, jestli se přihlašujete na notebooku, tabletu nebo chytrém telefonu. Vždy musíte mít dost dobré heslo. Nejlepší je otisk prstu na telefonu, který vám nikdo neukradne.

Zdroj obrázku: Freepik

Dvoufázové ověření

Máte-li možnost, aktivujte si dvoufázové ověření. Může se jednat o otisk prstu (nebo obličeje) a číselný pin. Anebo si zadejte jeden složitý číselný pin a druhý kód, který se skládá z čísel i písmen. Ani v tomto případě nezáleží na tom, kde se ke svým financím přihlašujete.

Mohlo by vás zajímat:  Nic netrvá věčně, ani na Netflixu. Zjistěte včas, jestli váš seriál nebude vyřazený z nabídky

Dávejte si pozor na e-maily a odkazy

Vždy se dívejte na to, odkud vám e-maily přichází. Podvodníci se snaží napodobit i formu zprávy od banky. Pro jistotu neklikejte na každý odkaz v e-mailu. Většina bankovních společností dává vždy informace přímo do bankovnictví, takže nic důležitého nenajdete mezi zprávami.

Vždy používejte oficiální aplikace

Máte-li bankovní aplikaci, vždy ji instalujte pouze z oficiálních zdrojů, jako je Google Play nebo App Store. Můžete se na ně dostat také z oficiálních webových stránek banky, u které máte bankovní účet. Nezapomeňte si také nastavit limity na účtu a neukládat si heslo.

Zdroj: https://www.forbes.com/advisor/banking/how-to-protect-your-online-banking-information/