Připravte nový fotoaparát na všechny výzvy. V terénu vás nic nepřekvapí

Patříte-li k vášnivým fotografům, nebo se dokonce živíte v této branži, pak byste měli vědět, jak se chovat ke svému zařízení. Ať už to tedy víte, nebo ne, je potřeba dodržovat následující postupy. Následné použití fotoaparátu tak bude mnohem snazší, pokud včas podniknete kroky nutné k ochraně svého zařízení. Následující tipy pomohou vytěžit z nákupu maximum, pokud jste si koupili nový fotoaparát (platí pro DSLR i jiné typy než zrcadlovky).

Jako u všech nových zařízení je i zde nutnost předem nabít fotoaparát, abyste předešli nepříjemnému překvapení v podobě vybití uprostřed fotografování. Každá nově pořízená věc by měla mít záruku. Pozor ale, někdy se budete muset vy sami přihlásit k záruce. Veškeré pokyny najdete v příloze fotoaparátu nebo v případě pochyb můžete navštívit stránky výrobce.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční Wi-Fi mívá často banální řešení. Poradit si dokáže i technický antitalent

Změňte nastavení

Po prvním spuštění fotoaparátu téměř vždy zjistíte, že výchozí nastavení vám nevyhovuje. V takovém případě je vždy nejlepší si přizpůsobit zařízení podle sebe, abyste v terénu mohli přirozeně využívat veškeré funkce.

Před použitím fotoaparátu budete muset také vyřešit paměťovou kartu, konkrétně její naformátování, určitě budete chtít využít služeb paměťové karty z předchozího fotoaparátu.

Zdroj obrázku: Freepik

Projděte si tutoriál

Ať už jste si pořídili fotoaparát jiné značky, nebo stejné či patříte k úplným nováčkům na tomto poli, určitě doporučujeme zhlédnutí a absolvování veškerého výukového materiálu. Funkce se totiž mohou lišit a výsledky mohou být neuspokojivé. Veškerý výukový materiál a další inspirace jsou k dohledání na internetu, především na YouTube.

Mohlo by vás zajímat:  Kolísání Wi-Fi připojení může mít několik různých důvodů

Nezapomínejte také na pravidelnou aktualizaci.

Pořídit, nebo nepořídit doplňky?

Při koupi dostanete k fotoaparátu tělo a doplňky. Jenomže kolikrát základní výbava je nedostatečná nebo ne tak kvalitní, jak byste si představovali. Výdrž baterie se totiž může lišit modelem a taky se nemusí jednat o ideální variantu. Podobné je to tak i s ostatními částmi. O čem můžete tedy přemýšlet?

  • Ochranném krytu pro pouzdro,
  • dalších SD kartách,
  • pevnějším popruhu na fotoaparát.

A poslední a zároveň nejlepší rada spočívá v tréninku. Když už máte vše hotové, nastavené a doladěné, neváhejte a vyrazte do ulic, přírody, domluvte si modely a začněte fotit. To nejlepší vás čeká nyní.

Zdroj: https://www.bhphotovideo.com/explora/photography/tips-and-solutions/10-things-do-first-your-new-camera