Problém se spuštěním počítače lze identifikovat podle několika kroků

Pokud patříte mezi lidi, kteří denně pracují s počítačem, určitě jste se už někdy setkali s problémy při zapínání. Někdy se může zdát, že se počítač odmítá spustit úplně nebo se chová neobvykle. Přesto nezoufejte, ne všechny problémy se zapnutím znamenají závažnou poruchu. Často se jedná o běžné technické potíže, které lze snadno vyřešit. Podíváme se na několik nejčastějších příčin, proč váš počítač může mít problémy se zapnutím, a jak je můžete sami řešit.

Poslouchejte, co počítač dělá za zvuky

Při zapnutí počítače se může stát, že slyšíte zvuky v podobě pípnutí. Tyto zvuky mohou být indikátorem toho, že s vaším počítačem není něco v pořádku. Obvykle pokud počítač pípne jednou, měl by být v pořádku. Pokud se ale ozve série pípnutí, znamená to, že máte problém, a právě tato série pípnutí vám může napovědět, co je přesně špatně. Pokud víte, jakou základní desku máte, můžete se pokusit najít informace o sérii pípnutí na stránce výrobce. Tam by měla být uvedena přesná interpretace sérií pípnutí pro každou konkrétní základní desku. Pokud vaše deska nemá reproduktor, můžete tento krok přeskočit.

Mohlo by vás zajímat:  Se spolehlivým správcem hesel budou všechna data v bezpečí. Skvělé funkce nabízí i bezplatné programy
Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte uvolněné kabely

Pokud zapnete počítač a slyšíte, jak startuje, ale nic nevidíte na monitoru, může být problém v monitoru. Nejprve zkontrolujte, zda jsou kabely od monitoru dobře zapojené. Kabely se mohou uvolnit, nebo dokonce poškodit, takže doporučujeme zkusit jiný kabel. Pokud máte doma více počítačů, můžete snadno vyzkoušet, zda je problém s monitorem, nebo s počítačem, a to tak, že připojíte monitor k jinému počítači. Tato kontrola vám zabere jen několik vteřin a může vám pomoci určit, co je přesně špatně.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoká teplota je pro telefon katastrofa. Přehřátí ho může úplně zničit

Zkuste postupně odpojit USB zařízení

Před zapnutím počítače je dobré odpojit všechny nepotřebné periferie, jako jsou webové kamery, externí disky, flash disky nebo sluchátka. Pokud toto nezabere a počítač stále nereaguje, zkuste odpojit také klávesnici a myš. Některá zařízení připojená k portu USB mohou způsobovat konflikty nebo se může jednat o vadný port, což může být příčinou vašeho problému. Pokud se po odpojení periferií počítač zapne, pak se problém pravděpodobně skrývá právě v některém z nich. Stačí vyzkoušet jednotlivě a najít tak problematické zařízení. Pokud se počítač stále nespustí, může být problém v jiné součásti a je třeba hledat jinde.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/guides/tech/why-wont-my-pc-turn-on