Připojit se k Wi-Fi lze snadno i bez poskytovatele internetových služeb

Internetové připojení je nezbytné pro to, abyste mohli prohlížet internetové stránky, sledovat streamovaný obsah a hrát online hry. Většina domácností má v domácnosti Wi-Fi nebo pevné připojení. Co když jste ale někde na chatě nebo v cizině, ale nemáte dostatek internetových dat a nechcete se připojovat na veřejnou Wi-Fi? Existuje několik způsobů, jak získat Wi-Fi bez poskytovatele internetových služeb.

Mobilní hotspot

Jistota, jak získat internetové připojení, aniž byste se připojili na veřejnou Wi-Fi, spočívá v mobilních datech. Stačí, abyste použili mobilní hotspot. Dnešní internetové tarify na telefonech nabízí LTE data, nebo dokonce i 5G, což je kvalitní připojení pro různé aktivity. Budete si muset koupit hotspot a zaplatit předem.

Mohlo by vás zajímat:  Podvodné aplikace se nevyhýbají ani Microsoft Store
Zdroj obrázku: Freepik

Tethering

Připojit k internetu na svém notebooku se můžete prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu. Je ovšem třeba počítat se třemi nevýhodami tetheringu:

  • závislost na signálu operátora,
  • váš operátor nemusí podporovat tuto funkci ani hotspot,
  • notebooky spotřebovávají více dat oproti chytrému telefonu, takže pozor na využití dat.

Zapnout mobilní hotspot je jednoduché, stačí přejet do nastavení. V případě Androidu se jedná o cestu Nastavení -> Síť a internet -> Hotspot a tethering -> Wi-Fi hotspot. U iPhone je cesta následující: Nastavení -> Osobní hotspot.

Mohlo by vás zajímat:  Mějte kontrolu nad svým potomkem i v online prostředí. Tyto aplikace budou sledovat každý jeho krok

Wi-Fi USB Dongle

Wi-Fi USB Dongle je též známý jako internet stick. Jedná se o levnější verzi mobilního hotspotu a dočasné Wi-Fi. Nemusíte se zavazovat a platit za drahé dlouhodobé tarify mobilního hotspotu, místo toho můžete vložit SIM kartu do USB zařízení a používat její data jako připojení. Internetové klíče jsou tak mnohem lehčím a snazším způsobem, jak s sebou nosit mobilní hotspoty. Tuto vychytávku ocení zejména uživatelé, kteří často cestují a nechtějí se zavazovat veřejným Wi-Fi připojením, které s sebou nese vážná potencionální rizika a útoky ze stran hackerů.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/how-to-get-wifi-without-internet/