Problémy s kamerou na MacBooku vyřeší restart, aktualizace nebo změna nastavení

Říká se, že produkty společnosti Apple jsou zárukou kvality. Zároveň není možné, aby vše fungovalo neustále správně. Někdy se totiž stane, že se setkáte s problémy spojenými s kamerou. Co dělat, když vás potká tato nemilá událost a vy jste měli domluvenou schůzku s klientem nebo videohovor s rodinou?

Začněte nejjednodušším způsobem, jaký je k dispozici. Ukončete aplikaci nebo i rovnou celý proces a opětovně spusťte. Jak jistě víte, restartováním se ukončí vadné procesy a opětovným zapnutím budou spuštěny ty správné. Tento problém nastává ve chvíli, kdy používáte kameru ve více aplikacích současně. K vypnutí aplikací stiskněte klávesu Control a zvolte aplikaci určenou k vypnutí v Docku. Stiskněte a podržte klávesu Option -> Force Quit. K této nabídce se dostanete také pravým kliknutím na nabídku Apple, kliknutím na Force Quit a zobrazí se vám seznam aktivních aplikací.

Mohlo by vás zajímat:  Jak prodloužit životnost baterie u chytrého telefonu?

Aktualizace

Velkou roli hrají aktualizace, a to nejen samotného macOS, ale také aplikací. Někdy je totiž chyba na straně aplikací nebo softwaru než v samotném fotoaparátu. Zkontrolujte aktualizace u samotného macOS nebo jednotlivých aplikací, případně zkuste konkrétní aplikaci odinstalovat a opět nainstalovat. Pro zjištění závady zkuste spustit kameru v jiné aplikaci, abyste mohli vyloučit případnou závadu kamery.

Zdroj obrázku: Freepik

Povolte přístup k fotoaparátu

Někdy je na vině odepřený přístup k fotoaparátu v aplikaci. K povolení fotoaparátu v aplikacích postupujte následovně: Klikněte na nabídku Apple -> Nastavení systému. Na postranním panelu zvolte Soukromí a zabezpečení a vpravo zvolte Fotoaparát. Následně se vám zobrazí seznam všech nainstalovaných aplikací na vašem MacBooku, jež vyžadují přístup k fotoaparátu. Přepněte přepínač tam, kde chcete fotoaparát používat.

Mohlo by vás zajímat:  Na co si dávat pozor, pokud vybíráte peníze na dovolené?

Další způsoby

Nyní se vrátíme na začátek článku, kde je doporučován restart aplikací. Jestliže nic nepomohlo, restartujte rovnou celý MacBook. I tady lze předpokládat, že dojde k napravení chybných procesů. Zkontrolujte, zda svítí kontrolka, když používáte aplikaci vyžadující kameru. Pokud ne, může být chyba na straně hardwaru. Zkontrolujte, zda je problém v hardwaru. Přejděte do nastavení systému -> Obecné -> O aplikaci a ve spodní části zvolte Systémová zpráva. Poté zvolte Fotoaparát v části Hardware na levém postranním panelu. Pokud se vám zobrazí ID modelu a jedinečné ID kamery vpravo, MacBook dokáže kameru identifikovat.

Mohlo by vás zajímat:  Google Asistent může být pěkně pomalý. Na vině je zahlcení, které má snadné řešení

Nefunguje nic z výše uvedených možností? Je na čase restartovat SMC, což je Intel čip uvnitř MacBooku. Funguje pouze u MacBooků s čipem Intel a zvažte tuto volbu až jako opravdu poslední možnost.

Zdroj: https://www.igeeksblog.com/macbook-camera-not-working/