Přidejte do svých videí na YouTube vhodně zvolenou hudbu

YouTube je legendární úložiště videí. Dá se říci, že YouTubem to všechno začalo. I kdybyste se snažili, nikdy nemáte šanci zhlédnout všechna videa do konce svého života. Na YouTube můžete vkládat taky svá vlastní videa. Většina videí získává kredit, když do něj nahrajete hudbu. Samozřejmě jsou výjimky, kdy u autentických videí je nutný původní zvuk, ale i tak je přidání hudby do pozadí videa lepší volbou. Někdy trvá hodiny vybrat tu správnou a také narazíte na problémy s autorskými právy. Proč je důležitá hudba ve vašich videích a jak vybrat tu správnou?

Mohlo by vás zajímat:  Udělejte si pořádek v knihovně Amazon Kindle. Tyto funkce každodenní používání usnadní

Proč je hudba důležitá

Hudba je mocná čarodějka. Dokáže vyplnit hluchá místa ve videích, stejně jako ovlivňovat atmosféru celého děje. Užitím nesprávné hudby dopadnete stejně jako Ron Weasley s poškozenou hůlkou. Vytřibte svůj cit pro vložení správné hudby do videí. Pro akční video se hodí hudba ve vysokém tempu, pro záběry z přírody zase instrumentální hudba atd.

Zdroj obrázku: Freepik

Začínáme

V prvním případě je nutné vědět, že veškerá hudba profesionálních umělců je chráněna autorskými právy. Jejich hudbu nemůžete použít bez jejich souhlasu ani pro osobní použití na YouTube. Vaše video může být odstraněno a navíc riskujete sankční poplatky. Místo toho zkuste vybrat hudbu dostupnou v audioknihovně. Inspirovat se lze také zakoupením bezplatného hudebního předplatného.

Mohlo by vás zajímat:  Geniální, a přitom jednoduchý trik zařídí, že hudba z telefonu bude hrát mnohem hlasitěji

Jakmile máte hudbu vybranou, přesuňte pozornost k vyvážení hudby. Nenechte hudbu, aby přehlušila původní znění. Nezapomeňte také na správný výběr hudby, aby nebyla narušena původní atmosféra videa.

Pokračujeme

Důležitou částí je samotná úprava hudby do videa. Snižujte a zvyšujte hlasitost podle toho, jak se děj videa odvíjí. Například během konverzace ztlumte hudbu na nižší úroveň, aby hrála na pozadí a neovlivnila tak mluvené slovo. Ještě než zveřejníte video, mrkněte na náhled, abyste mohli projít celé video znova. Zkuste video ukázat ještě někomu dalšímu, aby vám předal důležité poznatky.

Mohlo by vás zajímat:  Vytvořte tu nejlepší profilovku na Facebooku a zaujměte na první pohled

Myslíte, že to byl poslední krok? Omyl, mnoho lidí podceňuje provedení zálohy a poté brečí nad ztrátou videí. Nepodceňujte zálohu, abyste se vyvarovali případné ztráty.

Zdroj: https://morninglightmusic.io/a-guide-to-choosing-the-right-background-music-youtube-videos/