Na přehřívání nabíječky má vliv prostředí, používání telefonu i typ příslušenství

Nabíječka je nepostradatelnou součástí každého mobilního telefonu. Jestliže zaznamenáte, že se vaše nabíječka přehřívá, není důvod k panice, někdy je tento jev zcela normální. Pokud se nabíječka přehřívá neustále, tak to může znamenat problém. Jaká je nejčastější příčina?

První důvod je jasně zřetelný. Na vině je především jiná nabíječka, než je originál určený pro váš model. V některých případech to vede k zahřátí telefonu. Použití nabíječky s nižším výstupním výkonem vede ke zmiňovanému přehřívání. V extrémních případech může toto přehřátí způsobit požár.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s kamerou na MacBooku vyřeší restart, aktualizace nebo změna nastavení

Další potíže spojené s nabíječkou

Další problémy se týkají rovněž nabíječky, respektive závada může být na straně nabíječky, kdy některé komponenty nefungují správně. Ty mohou být narušeny také špatným používáním a skladováním, populární je zkroucení kabelů. Setkat se můžete také s padělanými kusy, které nejsou žádným překvapením na trhu. Rozhodně se vyvarujte nákupu levných nabíječek z pofidérních stránek, nestojí to za to. Ve výsledku vás to může stát daleko více než samotný originál.

Mohlo by vás zajímat:  Repasovaná zařízení jsou dobrým kompromisem mezi předraženou technikou a bazarovým zbožím
Zdroj obrázku: Freepik

Přehřátí bývá také známkou ultra rychlých nabíječek. Na vysokou teplotu nabíjení má vliv také teplé prostředí. Časem, stejně jako to bývá u většiny věcí, i samotný materiál se opotřebuje, takže stáří má také vliv na správnou funkčnostteplotu nabíječky. V ojedinělých případech je na vině také vada na straně telefonu.

Jak udržet telefon v chladu?

Přehřívání nabíječky během nabíjení je velice nepříjemnou záležitostí. Naštěstí existuje hned několik tipů, jak udržet nabíječku v optimální teplotě. Vždy se snažte používat originální příslušenství. I když váš telefon umožňuje použití nabíječky, která není přímo určená pro vás, tak se nedoporučuje jejich záměna. Snažte se telefon nabíjet v chladném prostředí, kde cirkuluje vzduch. Co dále se ještě doporučuje?

  • Nepřebíjet zbytečně nabíječku ani nenabíjet přes noc.
  • Po skončení nabíjení odpojit nabíječku ze sítě.
  • Neohýbat nebo jinak nedeformovat kabely nabíječky.
  • Nepoužívat zařízení během nabíjení.
  • Při dlouhotrvajících potížích koupit novou nabíječku.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-phone-charger-hot/