Přestat s kouřením dokáže každý. Hlavní je pevná vůle a dobrý plán

Kouření je obrovský zlozvyk, se kterým bojuje hodně lidí. Nezáleží na tom, jestli se chcete tohoto zlozvyku zbavit kvůli svému zdraví nebo financím. Cigarety jsou nyní velmi drahé a jistě již levnější nebudou. Když kouření odstraníte ze svého života, ušetříte tím hodně peněz. A navíc zlepšíte své zdraví. Poradíme vám, jak se do toho pustit a konečně uspět.

Stanovte si datum a plán

V první řadě si určete datum, ke kterému přestanete kouřit. Vyhoďte všechny cigarety, které máte doma. A vytvořte si plán, kterého se budete držet jako klíště. Může se jednat o puntík v kalendáři nebo nákup podpůrných produktů. Záleží pouze na tom, co vám pomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Digitální detox zlepší kvalitu života i produktivitu a kreativitu

Využijte nikotinové produkty

Nikotinové náplasti nebo žvýkačky vám mohou hlavně na začátku pomoci s odvykáním. Po nějaké době je již nebudete potřebovat a zvládnete to i bez nich. Na začátku ale můžete klidně použít tuto berličku, abyste získali lepší pocit ze svého postupu.

Zdroj obrázku: Freepik

Najděte si jinou metodu proti stresu

Většina lidí kouří, protože tím uvolňuje stres. Místo kouření si najděte něco jiného. Procházky, cvičení, meditace nebo čtení knih. Klidně si pusťte do uší hodně hlasitou hudbu a nechte stres vykřičet ze své mysli. Na každého působí něco jiného. Musíte tu věc jen najít. Potom již nebudete závislí na cigaretách, aby vás držely v klidu.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné EMF záření obklopuje člověka na každém kroku. Pro snížení rizika postačí několik jednoduchých změn

Buďte trpěliví a odměňuje se

Tento proces nějakou dobu trvá. Jistě nepřestanete mít chuť na cigarety ze dne na den. Počítejte s tím a vytvořte si systém odměn. Když si např. celý týden nezapálíte, pozvěte sami sebe na kávu nebo dezert. Budete se sice trochu uplácet, ale na začátku vám to hodně pomůže.

Vytvořte si podpůrný systém

Řekněte o svém plánu partnerovi, kamarádům nebo rodině. Najděte si někoho, kdo vás bude podporovat a hlídat. A samozřejmě také někoho, kdo s vámi oslaví všechny úspěchy během odvykání. Podpora je klíčová pro úspěch, a proto tento krok nepřeskakujte.

Zdroj: https://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/causes-of-cancer/smoking-and-cancer/how-do-i-stop-smoking