Obvaz, který pošle informace o zranění do telefonu?

Obvaz, který pošle informace o zranění do telefonu?

Vědci se v této oblasti velmi činí. Nyní ukázali obvaz, který sami vytvořili. Jedná se o převratnou technologii. Obvaz by měl umět přenášet informace o zranění do blízkého chytrého telefonu. V budoucnu už vědci plánují vyvinut technologii tak, aby ji mohl používat každý telefon a obvaz rozpoznat jakékoliv zranění.

Lékařům tato technologie usnadní práci

Očekává se, že lékařům odpadnou starosti se sundáváním obvazu, aby ránu nebo zranění zkontrolovali. Je tak jasné, že se tím ušetří mnoho času a také peněz. Doposud je praxe takové, že přijdete se zraněním a odejdete od lékaře s obvazem. Za dva dny musíte přijít na obvaz, a lékař musí bandáž vyměnit. To by v tomto případě odpadlo, protože ránu by vidět doktor ve svém telefonu a mohl by zhodnotit, jak postupovat dále bez toho, aniž by na obvaz sáhnul.

Mohlo by vás zajímat:  Binge-watchingu je snadné podlehnout. Přehnané sledování seriálů si ale vybere nepříjemnou daň

Obvaz by měl být vyrobený z polymeru, který bude ke gáze připevněný sítotiskem. V případě, že se rána bude hojit, bude vysílat signál. Každá rána se u každého pacienta bude hojit v závislosti na několika faktorech. U některých zranění mohou být následky doživotní. Tento vynález by ale mohl značně urychlit proces léčby a následného hojení.

Chytrý obvaz, který poskytne lékařům informace okamžitě

Týdenní, měsíční nebo dokonce roční kontroly tak mohou být značně zjednodušené. V dnešní době to může být velká pomoc. Záleží ale na tom, jak rychle bude tato technologie vylepšená natolik, aby se mohla uvést do praxe. Chytrý obvaz bude moci přenášet informace o aktuálních stavu zranění do telefonu díky senzoru vlhkosti, který bude přímo v obvazu.

Mohlo by vás zajímat:  Správná ergonomie při práci na počítači předejde zdravotním obtížím

Již dnes je tento obvaz testován na umělých ranách a výsledky ukazují, že je to na dobré cestě, aby se tento produkt dostal také k široké veřejnosti a do nemocnic. Obvaz bude citlivý na vlhkost a informace, které se dostanou do telefonu, jsou podle vědců pravdivé. Inteligentní obvazy by se mohly používat především na popáleniny.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-10127555/New-smart-bandage-tells-doctors-wound-healed.html