Poznejte ty nejlepší funkce Samsung Galaxy. Pomohou šetřit baterii i chránit soukromí

Pořídili jste si nový Samsung Galaxy? Pojďme se podívat, co byste mohli změnit v nastavení. Za tu dobu, co vyšel první model, prošel spousty vylepšeními a nabízí různé nové funkce. Tento model je doslova našlapaný, akorát má jeden malý háček. Musíte pozměnit nastavení, abyste si mohli odemknout přístup ke změnám.

Jako první vychytávku představujeme volání přes Wi-Fi. Tato volba je ideální, pokud máte slabý signál nebo žádný. Spusťte Samsung Phone aplikaci. Klikněte na tři tečky a vyberte Nastavení. Vyskočí na vás seznam, kde označíte Volání Wi-Fi. Další vychytávkou je služba automatického vyplňování hesel přes Správce hesel Google. I když samotný mobilní telefon nabízí možnost správy hesel přes Samsung Pass, tak Správce hesel Google patří pořád k nejlepší variantě. Do nabídky se dostanete následovně: Nastavení -> Obecná správa -> Hesla a automatické vyplňování. Poté rozklikněte Nastavení pod službami automatického vyplňování a zvolte Google.

Mohlo by vás zajímat:  Jedině opravdu silné heslo ochrání všechny citlivé údaje. Jen málo lidí takové ale používá

Myslete na své soukromí

Váš telefon o vás ví více, než si myslíte. Personalizované reklamy jsou tak častější než klasické. Deaktivovat je můžete v Nastavení -> Soukromí -> Přizpůsobené reklamy a přímý marketing. Reklamy máme za sebou a jak si nastavit, aby nebyla zobrazována oznámení na zamčené obrazovce? Nejprve si musíte nastavit zámek obrazovky: Nastavení -> Uzamknout obrazovku. Přejeďte dolů a vyberte Oznámení. Označte, zda chcete, aby nebyly zobrazovány žádné notifikace na zamknuté obrazovce. Pokud chcete skrýt pouze citlivý obsah, otevřete nabídku oznámení kliknutím na Upozornění.

Zdroj obrázku: Freepik

Šetřete baterii

Pro úsporu baterie a zlepšení výkonu se doporučují málo vytížené aplikace. Jedná se o super funkci, ale pozor na ztrátu dat, která hrozí během režimu spánku. Do nastavení se dostanete v Péče o zařízení -> Hluboký spánek. Klikněte na Limity využití na pozadí a vypněte Uložení nepoužívaných aplikací do režimu spánku.

Mohlo by vás zajímat:  Facebookový účet může opustit světlo světa na trvalo, nebo jen dočasně. Volba je čistě na vás

Jaké další funkce jsou užitečné?

Všechny funkce najdete v nastavení, když si uděláte čas a prohlédnete je, ale co ještě stojí za zmínku?

  • Plovoucí oznámení.
  • Režim čtení nebo tmavý režim.
  • Najít moje zařízení.
  • Vypnutí skenování blízkých zařízení.

Doufáme, že vás některé z tipů potěší a pomohou vám.

Zdroj: https://www.popsci.com/samsung-galaxy-phone-tricks/