Povinná výbava v autě nemusí stačit. V nenadálých situacích se hodí mít přibaleno i něco navíc

Povinná výbava v autě nemusí stačit. V nenadálých situacích se hodí mít přibaleno i něco navíc

Věděli jste, že průměrné stáří aut, která se pohybují na silnicích, je skoro třináct let? S tímto číslem je dost pravděpodobné, že dojde k nějaké poruše, a proto by každý z nás měl mít nějaké nástroje, kdyby nastal stav nouze. V tomto článku se podíváme, co by se vám v případě jakékoliv nehody mohlo hodit.

Stonepoint Emergency Roadside Beacons

Výborná věc, která se vám bude hodit, pokud budete mít defekt právě v noci. Jedná se o velmi silné LED světlice, které jsou viditelné z více než kilometru, neublíží jim voda a jen tak se nedají rozbít. Vydrží svítit úctyhodných dvacet hodin, což je dostatek času na to, si zajistit pomoc. Můžete si je pořídit například na Amazonu za 25 dolarů.

ACR ResQLink View Personal Locator Beacon

Kdybyste se ztratili někde mimo civilizaci a vaše auto se stalo nepojízdné, pak vás zachrání tato mašinka. Jedná se o osobní kapesní lokátor, který se dokáže spojit za pomoci GPS a satelitů s tísňovými linkami odkudkoliv. Tato služba je navíc sama o sobě bezplatná, jediné, za co si zaplatíte, je přístroj. Ten ale není nejlevnější a dáme za něj asi 400 dolarů. Nicméně baterie zůstane nabitá pět let!

Mohlo by vás zajímat:  Oblíbené vychytávky, díky kterým by se mělo vejít do nádrže více paliv
Zdroj obrázku: Freepik

LifeStraw Go Water Filtering Bottle

Velmi praktická věc, která vám jednou může zachránit život. Přitom se jedná o obyčejnou láhev s filtrem. Ten ale z vody, kterou najdete, odstraní 99,999 procenta bakterií, prvoků a parazitů, kteří se v ní mohou nacházet. Navíc si můžete přikoupit dodatečný uhlíkový filtr, který z vody vytáhne i chlór, písek nebo jiné nečistoty. Musíte uznat, že za 49 dolarů je to velmi šikovná věcička.

Lifehammer Safety Hammer Classic

Velmi dobrý pomocník, pokud se vám při nehodě zaseknou dveře a nebudete se moct dostat z auta. Tímto nástrojem prorazíte okno vozidla během vteřiny. Dokáže také uříznou během mžiku bezpečnostní pásy v případě, že by se zasekly. A stojí pouhých 15 dolarů.

Zdroj: https://www.rd.com/list/car-gadgets/