V Google mapách má každá barva dobrý význam. Informuje o provozu i blízkém parkovišti

Mapy Google jsou skvělým pomocníkem, pokud se potřebujete dostat do cílové destinace. Rozhraní aplikace oplývá mnoha barvami, abyste získali větší přehled. Na druhou stranu se člověk může velice snadno ztratit v záplavě barev, víte tedy, co jednotlivé barvy znamenají?

Silnice

Žlutáoranžová barva znázorňují dálnice a hlavní silnice města. Je těžké je na první pohled rozeznat, ale dálnice jsou více okrovější, kdežto hlavní silnice směřují více ke žluté. Bílá barva značí běžné městské ulice a silnice. Pruhovaná bílá má značit parkoviště, ale ne všechna parkoviště jsou vyznačena v plánku. Tmavě zelená barva značí cyklistickou nebo pěší trasu. Tmavě šedá barva indikuje železnici.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli úmornému suchu přicházejí američtí farmáři o tisíce kusů dobytka. Ceny za maso dlouhodobě neklesají

Další barvy jsou spojené i se samotným provozem na cestách. Je to podobné jako se semaforem, zelená značí bezproblémový provoz, oranžová značí už o něco zhoršený průjezd a červená značí hustý až velmi hustý provoz, záleží na odstínu červené. Modrá značí minimální až žádný provoz.

Zdroj obrázku: Freepik

Budovy

Šedá barva značí nekomerční čili obytné prostory. Běžné obytné oblasti jsou znázorněny světle šedou barvou. Různé instituce nebo univerzity jsou znázorněny hnědou barvou. Vojenské základny jsou označeny tmavě šedou barvou. Červená barva značí lékařské budovy, nemocnice, zdravotnická střediska a někdy i domovy důchodců.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte sbohem stresu pomocí jednoduchých technik. Relaxovat můžete pohybem i meditací

Světle hnědá značí komerční prostory a budovy. Tato barva může značit také oblasti obchodních center v městech. To zahrnuje také centrum města a historickou část.

Příroda

Tmavě hnědá poukazuje na veřejnou pláž. Modrá značí vodu a řeky. Hnědá poukazuje na pohoří, pouště, národní parky. Zelená označuje různé parky, stromy na chodníku, stezky a další přírodní oblasti. Všechny barvy dávají logiku, protože reprezentují to, co zastupují.

Teď, když už víte, jak máte jednotlivé barvy vnímat, pro vás bude orientace v této aplikaci velice jednoduchá.

Zdroj: https://ourtechroom.com/tech/color-in-google-maps/