Poškozené kabely zvládne opravit i amatér. Několik šikovných vychytávek předejde zbytečnému kupování nových

Poškozené kabely zvládne opravit i amatér. Několik šikovných vychytávek předejde zbytečnému kupování nových

Většina kabelů, které doma používáme, má své pevné místo. Nikdo s nimi moc nemanipuluje, a proto se s nimi prakticky nemá co stát. Ovšem máme doma i pár takových, které jsou denně používány, a právě na ty se dnes zaměříme.

Napájecích kabelů, HDMI kabelů a dalších z těch, které jednou zapojíme a necháme na místě, si prakticky nemusíme všímat. Ovšem jsou tady nabíječky telefonů, notebooků a jiných přenosných zařízení, kterým dává naše používání pořádně zabrat. Denním opotřebováváním se mohou poškodit a začít se například třepit. Jak se s tím vypořádat, abychom nemuseli kupovat nové, a přitom se nebát, že si můžeme ublížit?

Mohlo by vás zajímat:  Za pomalým systémem macOS stojí často drobné chyby. Znovu ho rozběhnout zvládne každý uživatel sám

Elektrikářská páska

Nejjednodušší a nejlevnější řešení, které tento problém vyřeší jednou provždy. Tuto černou pásku si můžeme pořídit okolo dvaceti korun a výsledkem bude naše bezpečí. Vše, co je potřeba udělat, je poškozené místo několikrát obmotat. Tím dané místo znehybníme a zabráníme, aby se kabel poškodil ještě více. Tímto způsobem tedy za pár korun dokážeme udržet kabel ještě nějakou dobu při životě, i když bychom s ním měli zacházet opatrněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Repasovaná pružina

Další řešení je spíše určeno pro kutily, na nějakou dobu ale pomůže. Jednoduše si seženeme pružinu, která bude odpovídat tloušťce drátu, a omotáme ji okolo. Tím zamezíme dalšímu poškození a na nějakou dobu máme zase klid. Nepočítejte však s tím, že toto řešení vydrží dlouhodobě, jelikož tyto pružiny mají nízkou živostnost.

Mohlo by vás zajímat:  Vypnout upozornění o stavu nabíjení u Samsung Galaxy je možné během pár kliknutí

Tvarovací hmota Sugru

Toto řešení se nám zdá jako jedno z nejvhodnějších. Pokud nevíte, o co se jedná, tak vám ho ve zkratce přiblížíme. Jedná o hmotu, která je podobná tmelu. Tuto hmotu můžeme zformovat do libovolného tvaru, který musíme po zpracování nechat asi jeden den zaschnout. Poté se tato hmota zpěvní na potřebných místech a slouží jako slušný spojovač.

Zdroj: https://www.automate.org/industry-insights/troubleshooting-tips-cabling-faults