Plánování nabíjení elektromobilu během cest je díky aplikacím snazší

Chcete cestovat, ale nechcete využívat veřejný dopravní prostředek? Pak je automobil dopravním prostředkem číslo jedna. Jízda automobilem je pohodlná, to každý ví, nicméně jako účastník provozu musíte být stále v pozoru před ostatními. Abyste mohli cestovat, potřebujete pravidelně doplňovat pohonné hmoty. Do popředí se pomalu, ale jistě dostávají také elektromobily. Jejich dojezd je zatím menší než u automobilů se spalovacími motory. Proto je dobré, abyste si naplánovali cestu tak, abyste dobili vůz včas. Počet míst, kde lze elektromobil dobít, není zatím tak velký jako čerpacích stanic pro automobily. K tomu vám mohou pomoci vybrané aplikace.

Mohlo by vás zajímat:  Dobíjecí stanice pro elektromobily často blokují řidiči záměrně

Tesla

Tesla patří k nejoblíbenějším značkám elektromobilů na světě. Aplikace Tesla je ideální volbou pro plánování trasy, jelikož obsahuje seznam nabíječek včetně Superchargerů. V budoucnu budou moci Supercharger využít i jiné značky elektromobilů. Jestliže tedy řídíte Teslu, můžete požádat o silniční asistenci a naplánovat servisní údržbu pomocí aplikace. Další skvělou funkcí je možnost sledování polohy vozu přímo v telefonu. Aplikaci stahujte zdarma pro AndroidiOS.

Zdroj obrázku: Freepik

PlugShare

Jednou z nejlepších aplikací určených pro plánování trasy je PlugShare. Obrovskou devízou této aplikace je zachování anonymity, takže nemusíte registrovat účet, aby se vám zobrazila nabíjecí místa. V případě, že si založíte účet, můžete zadat typ svého elektromobilu pro lepší výpočet dojezdu a plánování tras. Aplikace vám taky sdělí kompatibilní nabíječky pro váš typ vozu. PlugShare vám zobrazí místa s vybavením, ubytováním, stravováním, Wi-Fi sítí atd. PlugShare je zdarma po celém světě, jedinou nevýhodou je, že vám neřekne, zda je nabíječka dostupná, nebo ne.

Mohlo by vás zajímat:  Nadměrná automatizace ve vozidlech potlačuje řidičovy dovednosti a posiluje závislost na technologiích

Aplikaci stahujte zdarma pro zařízení Android nebo iOS.

Google Maps

Mapy Google jsou další ze seznamu aplikací, které vám pomůžou s plánováním cesty. I když neodhadne dojezd elektromobilu, sdělí rychlost a typ portu nabíjecích stanic. Pokud nemáte Mapy Google ve svém zařízení, zdarma stahujte pro Android nebo iOS.

Zdroj: https://www.wired.com/story/apps-find-electric-vehicle-battery-charge-locations/