Starší smartphone je škoda vyhodit. Využít jde prakticky i pro zábavu

Už nějaký ten rok nám dělá společnost chytrý telefon, který je spíše „superpočítač“. Disponuje funkcemi, kterými dokonale nahradí počítače. Od kontroly počasí, poslechu hudby, podcastů, sledování různých videí, streamovacích platforem až po chatování a brouzdání po internetu, zkrátka téměř vše. Smartphony jsou prostě boží, ale nic nevydrží věčně a po nějaké době jsme nuceni si koupit novější typ. Co tedy dělat se starším zařízením, když si pořídíte novější model? Pokud jej nemíníte prodat nebo někomu darovat, nabízí se spousta možností, pojďme se podívat, o jaké se jedná.

Mohlo by vás zajímat:  Digitální detox: bez sociálních sítí získá život nový rozměr. Posuňte se konečně dál

Pro děti

Dorostlo vaše dítě do věku, kdy už by si zasloužilo mobilní telefon? Tak vidíte, hned se nabízí možnost, jak zbytečně neutrácet za nové zařízení a můžete mu rovnou darovat předchozí model, který tak opět získá využití. Velkou výhodou je, že můžete využít nastavení, abyste mohli dítě kontrolovat v případě nějaké neplechy. Pokud ale zatím neplánujete dítěti darovat 100% moc nad zařízením, můžete nechat mobilní telefon pouze pro domácí využití. Určitě se vyplatí investovat do ochranných krytů a pouzder.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoha technologickým faktům bezmezně věříme, ale reálně se jedná o nepodložené mýty
Zdroj obrázku: Freepik

Herní zařízení

Patříte k herním nadšencům mobilních her, ale nechcete si zbytečně zabírat místo ve svém novém mobilním zařízení? Nevadí, právě proto máte v domácnosti odložený předchozí model. Je to skvělý způsob, jak využít toto zařízení čistě pro hraní her. Velkou výhodou je, že nemusíte mít zapnuté Bluetooth ani mobilní data, pouze Wi-Fi, takže ušetříte baterii. Nyní už jen na vás čeká úkol stažení daných aplikací a her, abyste mohli začít pouť hraním her.

Mohlo by vás zajímat:  Pět důvodů, proč lidé stahují soubory z internetu nelegálně. Nad některými argumenty zůstává rozum stát

Čtečka elektronických knih

Jestliže patříte k nadšencům do čtení knih a další literatury, ale kupujete výhradně digitální obsah, dobrou zprávou je, že můžete využívat služeb nepoužívaného mobilního telefonu. Stačí si stáhnout některou z doporučených aplikací pro čtení e-knih. Neváhejte a vyzkoušejte tuto příležitost.

Zdroj: https://www.computerworld.com/article/2487680/20-great-uses-for-an-old-android-device.html