Otravní telemarketéři to nikdy nevzdají. K našemu telefonnímu číslu se dostanou překvapivě snadno

Otravní telemarketéři to nikdy nevzdají. K našemu telefonnímu číslu se dostanou překvapivě snadno

Určitě se vám už stalo, že vám někdo zavolal a snažil se vám prodat nějaký produkt nebo z vás tahal informace. Pravděpodobně se tak jednalo o telemarketéra. Většinu z nás tyto hovory obtěžují a i přesto, že existuje zákon, který tyto praktiky zakazuje, pokračují v otravování slušných lidí. A jak se jim podařilo vůbec sehnat vaše číslo?

Odkliknete podmínky, které nečtete

Ano, tohle je velmi častý způsob, jak se dostávají k číslům. Nebudeme si tady lhát, nikdo nečte ty zdlouhavé obchodní a jiné podmínky, které na nás vyskakují, když navštěvujeme nejrůznější weby. Jenže dost častokrát se k vašemu číslu dostanou právě touto cestou. Takže bychom ty podmínky možná měli začít pročítat, než je odsouhlasíme.

Sdílíte na internetu své číslo

Vyplňujete formulář? Registrujete se do nějaké služby? Přidáváte inzerát? Všechny tyto způsoby zpravidla vyžadují, abyste vyplnili telefonní číslo.  A ono už si potom ta čísla sesbírat za pomoci nějakého prográmku není tak složité, jak by se mohlo zdát.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšte svou produktivitu při práci dobrým plánem. Time management pomůže zvládnout i náročné úkoly
Zdroj obrázku: Freepik

Vytočili vaše číslo náhodně?

Ano, i to je jednou z možností. Pro tohle otravování už byli vytvořeni i roboti, kteří postupně vytáčejí náhodná čísla a zkoušejí štěstí. Proti tomuhle bohužel není obrany, a když už se vám něco takového dovolá, doporučujeme přidat číslo do spamu.

Získali jej z úvěrové kanceláře

Pokud žádáte o půjčku nebo kreditní kartu, musíte vyplnit spoustu údajů a mezi ně patří i telefonní číslo. Při uzavření smlouvy nemáte moc na výběr, pokud potřebujete jejich služby, pak jim musíte potvrdit, že mohou dále s vašimi osobními informacemi, jako je telefonní číslo, nakládat dále. A jednou z možností je, že tyto databáze telefonních čísel prodávají dále.

Nic moc s tím bohužel neuděláme. Pokud se nám někdo takový ozve, pak je dobré dát jej ihned do spamu, případně si pořídit nějakou z aplikací, které tato otravná čísla sbírají, a pokud se vám některé z nich pokusí zavolat, pak je informují, že se jedná o nevyžádaný hovor.

Zdroj: https://eu.theadvertiser.com/story/news/2017/04/06/how-robocallers-and-telemarketers-get-your-number/100125102/