Investice do správných komponentů počítače zlepší jeho výkon

Počítače jsou úžasnými zařízeními. Prostřednictvím nich můžeme provádět nejrůznější věci. Od hraní her, používání aplikací, grafických úprav, poslechu hudby, sledování filmů až po další úkony. Nic ale netrvá věčně, a to ani výkon počítače. Čas zastavit nelze, a proto místo pořízení nového počítače nebo nadávání na pomalejší výkon zkuste popřemýšlet o investici do upgradu jednotlivých komponentů. Do čeho se vyplatí nejvíce investovat?

RAM paměť

Nejlepší variantou pro zlepšení výkonu je přidání další paměťové karty RAM do počítače. Nejenže se jedná o cenově dostupnou investici, ale tento úkon je navíc velice jednoduše proveditelný. Oproti stolním počítačům jsou notebooky o něco těžší variantou, ale nejedná se o nic technicky náročného. Bohužel je nutné počítat s tím, že jde o hůře dostupnou volbu.

Mohlo by vás zajímat:  Mapy Google slaví velký milník

Platí jednoduché pravidlo, čím více paměti RAM máte, tím rychleji vám počítač pojede. Naprosté minimum jsou 4 GB. S upgradem na 8 GB zaznamenáte znatelné zlepšení a s 16 GB zvládne váš počítač nejnáročnější úkony a aplikace.

Zdroj obrázku: Freepik

Grafická karta

Grafická karta je na druhém místě. Pro náruživé hráče by však měla být první variantou. Pokud ale nepatříte k hráčům ani nepracujete s náročnými aplikacemi pro tvorbu a úpravu 3D modelů či animací, nebudete muset grafickou kartu nikdy upgradovat. Pro hráče a grafiky se tedy doporučuje upgradovat grafickou kartu na lepší, jež zvládne náročnější aplikace pro tvorbu a úpravu nejrůznějších animací, fotek atd.

Mohlo by vás zajímat:  ChatGPT pomůže zorientovat se na trhu s kryptoměnami

SSD pevný disk

SSD pevný disk má obrovskou výhodu oproti běžnému HDD pevnému disku, a to v rychlosti. Pro svůj zápis využívá flash paměť namísto rotujícího disku. Disk s 5 400 otáčkami za minutu zapisuje data rychlostí 100 Mb/s. SSD disk dokáže zapisovat přes 500 Mb/s, nejlepší SSD disky dokonce až 3 300 Mb/s.

Přechod na SSD disk zrychlí spouštění systému, načítání aplikací a her. První SSD disky měly malou kapacitu, nyní si pořídíte SSD disk s kapacitou 1 TB za přijatelnou cenu.

Zdroj: https://www.asetek.com/blogs/three-essential-hardware-upgrades-to-improve-pc-performance/