Ambientní režim udělá z každého videa na YouTube zážitek. Dobře funguje v prohlížeči i aplikaci

YouTube je nejstarší platformou pro sledování a nahrávání různých videí. Pokud patříte k jejím fanouškům, pak vám nemůže uniknout tato vychytávka. Jedná se o tzv. ambientní režim, což je funkce, která umožňuje prohlížet videa doopravdy pohlcujícím způsobem. Pojďme si tedy ukázat návod, jak správně používat tuto funkci.

Ambientní režim je funkce, která při sledování videí na YouTube přidává na pozadí obrazovky barevné přechody. Tato funkce přebírá barvy z videa YouTube, které sledujete, a přidává jemné textury s přechodem. Vypadá to, jako by barvy z videa pronikaly do okolních částí přehrávače videa. Ambientní režim YouTube je dynamický a okamžitě aktualizuje barvu pozadí pokaždé, když se barvy ve videu změní, takže zážitek ze sledování může být skutečně pohlcující. Tato funkce běží pouze v tmavém režimu. Začněte nejdříve tím, že povolíte tmavý režim.

Mohlo by vás zajímat:  Skla Gorilla Glass a Dragontrail Glass jsou současně nejlepší ochranou displeje chytrých telefonů

Jak nastavit ambientní režim na mobilním zařízení

Zapnutím tmavého režimu se automaticky zapne ambientní režim, pro jeho zrušení postupujte následovně: Nejdříve si vyberte libovolné video, které chcete sledovat. Klikněte na obrazovku přehrávání, aby na vás vyskočily možnosti, a zvolte ozubené kolečko značící nastavení. V následující nabídce zvolte Ambientní režim a funkci deaktivujte. Následně se vám zobrazí zpráva, že ambientní režim byl deaktivován. Pro jeho opětovné zapnutí postupujte stejným způsobem. Jedno omezení zde ale najdete, tato funkce nefunguje pro offline videa.

Mohlo by vás zajímat:  Po vložení telefonu do sklenice nebo hrnku se zesílí zvuk z reproduktoru
Zdroj obrázku: Freepik

Jak nastavit ambientní režim na počítači

Podobně jako u mobilní aplikace i zde budete muset nastavit tmavý režim. Pro deaktivaci si přehrajte video na YouTube podle svého výběru a přesuňte kurzor na přehrávač videa, abyste zobrazili ovládací panel. Zvolte ozubené kolo značící nastavení a klikněte na Ambientní režim. Tímto způsobem deaktivujete tento režim. Pro jeho opětovné zapnutí postupujte stejnými kroky. Na webu YouTube pro PC verze existují určitá omezení. V režimu Theatre tento režim nefunguje, budete muset používat výchozí zobrazení pro plné efekty.

Mohlo by vás zajímat:  Schovejte se na Tinderu před vybranými lidmi. Aplikace dokáže kontakty sama zablokovat

Zvyšte svůj zážitek

Ambientní režim vám umožní trochu si vylepšit zážitek ze sledování videí. Dalším tipem pro zlepšení zážitku je zvýšení kvality videa. Nebojte se využít vyšší kvality, pokud to vaše zařízení zvládne. Dávejte ale pozor na své připojení, jestliže máte datové připojení, zapomeňte na vyšší kvalitu, jinak budete brzy bez dat.

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/social-media/what-is-ambient-mode-on-youtube/