Ochraňte své bankovní údaje a platební karty před online podvodníky

Každým dnem roste počet útoků na bankovní účty a snaha získat citlivá data uživatelů v online prostředí. Zájmem každého uživatele internetu je zůstat v bezpečí před šmejdy, co se snaží získat přístup do vašeho soukromí. Existuje mnoho způsobů, jakým se snaží útočníci získat potřebná data. Pokud se přímo snaží cílit především na data obsažená na kartě nebo přístup k vašemu účtu, jedná se o phishingový útok.

Charakteristické rysy phishingu

Podvodníci jsou vynalézaví a neustále vymýšlí nové způsoby, jak uspět. Zkouší komunikovat různými formami komunikace, jenom aby získali přístup k vašim financím. Na své oběti cílí prostřednictvím e-mailu, hovoru, zpráv nebo sociálních sítí. Často se vydávají za oficiální bankovní společnost, institut, organizace nebo společnost. Ve svých zprávách naléhají na své oběti, aby jim poskytly přístup k internetovému bankovnictví nebo také poskytly veškeré údaje na své platební kartě. Internet je doslova zasypaný těmito podvodníky. Naštěstí vše máme ve svých vlastních rukou a lze se snadno chránit.

Mohlo by vás zajímat:  Nízké teploty telefonu nesvědčí. Špatná manipulace ho může dokonce nenávratně poškodit
Zdroj obrázku: Freepik

Jak se chránit

Nyní se přesuneme k nejdůležitější části, a to k samotné ochraně vůči podvodům. Pamatujte, že banka, ani jiné společnosti po vás nebudou chtít vyplňovat platební, ani jiné údaje na internetu. Předvánoční období je doslova žní pro podvodníky. Ti se snaží útočit na své oběti tím, že jim sdělí, že jejich balíček nemohl být doručen a je nutné vyplnit údaje na platební kartě a zaplatit malou částku jako kompenzaci.

Když už vám dojde pochybný e-mail, pečlivě zkontrolujte e-mail odesílatele, zda neobsahuje změny nebo chyby. Podvodníci se nikdy nemohou vydávat za oficiální e-mail organizace či společnosti. Totéž platí také o odkazech, ty nemohou být nikdy totožné, jako oficiální stránky. Většinou v nich najdete jiný znak. Nikdy nic automaticky nepotvrzujte, aniž byste si pořádně zkontrolovali údaje. Dávejte také pozor, abyste neprováděli žádné transakce a nepřihlašovali se do internetového bankovnictví, pokud jste připojení na veřejnou Wi-Fi síť. Na tuto šanci čekají hackeři.

Zdroj: https://blog.cloudflare.com/stay-safe-phishing-attacks/