Nízké teploty mohou notebook poškodit

Odpověď je jednoduchá, „snadno“. Už teploty pohybující se kolem bodu mrazu jsou nebezpečné pro elektroniku, natož extrémně nízké teploty dokážou natropit velkou paseku. Notebooky jsou obecně navrženy tak, aby fungovaly nejlépe v rozmezí teplot 10-35 °C. Provoz notebooku v teplotách nižších, jak 10 °C vedou k vážnému poškození. Co všechno je v ohrožení?

Jednotlivé problémy

Skladování a použití notebooku v chladném prostředí může vážně poškodit vaše zařízení. Klávesnice notebooku může po čase zamrznout. Náchylná je také baterie notebooku, která v extrémních teplotách velmi trpí. Její kapacita a výdrž může tak být negativně ovlivněna. Pokud vám zamrzne notebook a vy jej přenesete do teplého prostředí, následné roztápění vede ke vzniku kondenzace a vlhkost se dostane dovnitř notebooku, což může vést ke zkratům a dalším potížím.

Mohlo by vás zajímat:  Problém s načítáním webové stránky může vyřešit promazání mezipaměti. Přinášíme návod pro Windows a Mac

V ojedinělých situacích může docházet k zamrznutí pevného disku. Pokud se tak stane, můžete se rozloučit s daty. Nezapomínejte také na skutečnost, že LCD displej obsahuje tekutinu. Tato tekutina v mrazivém počasí zamrzá a hrozí poškození.

Zdroj obrázku: Freepik

Investujte do odolnosti

Chladné počasí a obavy z něj neznamenají, že byste neměli svůj notebook používat a vyhýbat se za každou cenu chladu. Pro začátek je velmi důležité si položit otázku, zda budete potřebovat notebook pro práci v chladném počasí. V takovém případě je na místě pořídit si velmi odolný notebook. Ačkoliv si připlatíte, tak ve výsledku na tom vyděláte. Plánujete-li převážet notebook při cestě automobilem nebo v jiném dopravním prostředku, nezapomeňte si pořídit ochranný obal.

Mohlo by vás zajímat:  Virtuální společníci AI, kteří vás zabaví

Dodržujte základní prvky bezpečnosti

Při příchodu z chladu dejte notebooku čas, aby se zahřál na pokojovou teplotu. Ideální doba pro zahřátí se pohybuje okolo půl hodiny až jedné hodiny. Není dobrým nápadem nechat notebook zapnutý, zatímco jej máte v tašce, abyste udrželi teplo. Vinou stísněných podmínek hrozí poškození vlivem špatného odvětrávání.

Zdroj: https://www.hampshire.edu/it/user-support/software-and-hardware/basic-computer-care/taking-care-your-laptop/laptops-and