Nepoužívaný iPhone lze pomocí aplikace přeměnit na bezpečnostní kameru

Znáte tu euforii, kdy si pořídíte novou věc, respektive nový chytrý telefon, a starý darujete, prodáte nebo jen odložíte do šuplíku? V případě staršího iPhonu by se tak mohlo jednat o chybné rozhodnutí, jelikož je veliká škoda nechat takto výkonné zařízení schované, aniž byste z něj vymáčkli maximum. Možností je opravdu spousta, v tomto článku si rozebereme, jak z něj udělat bezpečnostní zařízení. Na internetu je k dispozici široká škála aplikací, jež mohou přeměnit váš iPhone na bezpečnostní kameru, ale která je opravdu vhodná?

Mohlo by vás zajímat:  Pořídit snímek obrazovky ve Windows 10 je snadné. Existují dokonce čtyři možné způsoby

Nastavení iPhonu

Než se vůbec dostaneme k samotnému seznamu aplikací, je potřeba vědět, jak správně nastavit zařízení jako bezpečnostní kameru. Nejprve si najděte vhodné místo, kam chcete vložit telefon. Určitě mějte na paměti také, aby váš iPhone byl blízko zásuvky kvůli napájení. Jakmile máte vybráno, je čas na samotnou instalaci aplikací. Které aplikace jsou vhodné pro instalaci?

Zdroj obrázku: Freepik

Alfred

První ideální aplikací, která z vašeho starého iPhonu udělá bezpečnostní kameru, je Alfred. Aplikaci lze nainstalovat na dvě zařízení. Na první jako bezpečnostní kameru, na druhé (například nový telefon) kvůli ovládáníprohlížení záznamů. Nabízí také funkce sirény, detekci pohybu, filtr pro slabé osvětlení a obousměrnou komunikaci. Funkce Trust Circle umožňuje rozšířit pravomoci lidem, které vyberete, aby měli přístup ke kameře. Aplikace je zdarma s možností předplatného.

Mohlo by vás zajímat:  Kambodža zavádí úplnou kontrolu internetu. Tvrdá cenzura ještě víc okleští občanské svobody

Camy

Camy je další aplikací, která z vašeho starého iPhonu udělá bezpečnostní kameru. Nabízí vysoce kvalitní video stream, nahrávání videa, detekci pohybu a noční režim. Výhodou Camy je možnost pořízení snímků. Živý stream můžete sledovat z primárního telefonu nebo libovolného zařízení s internetovým prohlížečem. Camy je zdarma, k dispozici je předplatné.

Aplikací je samozřejmě více, tyto dvě jsou specifické svými funkcemi. Vyzkoušet můžete ještě například:

Zdroj: https://www.makeuseof.com/apps-to-use-old-iphone-as-security-camera/