Nejlepší chytré telefony, které zaručují vyšší bezpečnost a soukromí

S tím, jak roste technologická úroveň jednotlivých zařízení, se také zvyšuje potencionální bezpečnostní riziko. Nejenže na nás za rohem číhá spousta útočníků, kteří cílí na naše citlivá data. Kromě toho Google i Apple sledují váš telefon tak pečlivě, že si nemůžete být jistí svou svobodou v oblasti soukromí. Existují naštěstí telefony, na které se můžete spolehnout, co se týče bezpečnosti.

Soukromí na úkor komerce

Důležité je zmínit, že před samotným výběrem chytrého telefonu spousta aplikací prvních stran, jakými jsou Fotky Google nebo Apple Maps, společně s aplikacemi třetích stran (WhatsApp, Instagram…) sbírá vaše data, aby mohly vytvořit reklamní profil. I když o tom víme, stejně většina uživatelů ignoruje tuto skutečnost. Jestliže stále upřednostňujete raději soukromí před využitím telefonu, připravte se, že některé aplikace nebudete moci využívat. Pojďme se tedy podívat na chytré telefony zaměřené především na bezpečnost.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte v online světě v bezpečí. Ani nejsilnější antivirus nemusí odrazit všechny útoky
Zdroj obrázku: Freepik

Purism Librem 5

Purism je značka, jež vyrábí notebooky a počítače s operačním systémem Linux. Společnost dbá především na soukromí uživatelů, a to již od roku 2014. Purism Librem 5 je prvním smartphonem společnosti. Librem 5 patří k nejlepším telefonům, co se týče soukromí, jaké jsou k dispozici. Telefon běží na OS PureOS, takže není založen na iOS ani Android. PureOS je open-source a je dodáván s předinstalovaným bezplatným opensource FOSS. Ani tak vás ale samotný telefon nenutí používat jeho OS. Jako výchozí prohlížeč je zvolen DuckDuckGo.

Mohlo by vás zajímat:  Telefon s IP68 je dobrá volba. Jeho odolnost oceníte nejen při cestě na dovolenou

Telefon je vybaven třemi hardwarovými přepínači, díky kterým můžete vypnout veškeré síťové připojení včetně GPS. Vypnout lze i mikrofon, Wi-Fi, Bluetooth, kamery a mobilní základní pásmo. Co víc, Purism nabízí neomezené aktualizace, takže vás nečeká žádné omezení jako u Applu či Android telefonů. Telefon lze nabíjet přes USB-C nebo bezdrátovým připojením Bluetooth.

Google Pixel 6

Operační systém Android má slušnou úroveň zabezpečení. Pixel 6 je vybaven systémem Tenor System On a Chip (SoC) a technologií TrustZone. Tyto technologie chrání vaše data ve speciálním prostoru v telefonu. Pixel 6 je navíc chráněn před phishingem, detekuje spam, pravidelně automaticky kontroluje potencionální hrozby. Pravidelné aktualizace jsou plánovány na tři roky.

Mohlo by vás zajímat:  Srovnání ChatGPT, Google Bard a Microsoft Bing AI: na zadané úkoly reagovaly velmi rozdílně

Pokud vás zajímají ještě další telefony, stojí rozhodně za to ještě:

  • Apple iPhone 13,
  • Pine64 PinePhone Pro.
Zdroj: https://vpnoverview.com/privacy/devices/the-best-secure-smartphones-for-privacy/