Nelegální stahování umožňuje okamžitý přístup téměř ke všemu, na negativa myslí málokdo

Jak se svět vyvíjí, vyvíjí se i člověk, stejně jako jeho touhy. Dříve se člověk nadřel, aby získal potravu, bydlení nebo status. Dříve byli opěvováni hrdinové a byli vzorem a centrem pozornosti. Nyní má tento status mnoho lidí, od sportovců, herců, zpěváků, až po moderní, mladé „povolání“, jako „influenceři“ nebo „streameři“. Získat sociální status je nyní daleko jednodušší a nebude vás to stát potencionálně život, jako v minulosti. Neroste pouze touha po sociálním statusu, ale také po instantním získávání informací. Proto lidé dávají přednost krátkým zprávám, videím z TikToku atd. Jak to ale souvisí s nelegálním stahováním? Jednoduše, lidé touží po okamžitém přístupu k požadovanému obsahu, než aby vynaložili úsilí nebo naspořili peníze.

Mohlo by vás zajímat:  Tři kryptoměny, které vynikají menším dopadem na životní prostředí

Úspora peněz

Hlavním cílem je úspora peněz. Vezměte si příklad, kdy slyšíte oblíbenou písničku, ale nechcete za ní platit. Zakoupení skladby vás vyjde na několik desítek korun. Když si spočítáte, kolik peněz byste museli vynaložit, abyste zaplatili za daný obsah, vycouváte. Totéž platí o celkovém albu. S příchodem streamovací platformy Spotify, nebo se zavedením předplatného Apple Music již nemusíte platit zbytečně mnoho peněz za pořízení skladeb. I tak ale tento způsob nevoní některým uživatelům, kteří dávají přednost nelegálnímu stahování, ke kterému budou mít trvalý a instantní přístup, aniž by investovali korunu.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční levé tlačítko lze ve Windows 10 vyřešit vícero způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Neúplné využití

Ačkoliv při zakoupení produktu máte ze zákona dáno, že můžete zboží vrátit do určité doby, tak i stále to není silný argument pro uživatele, kteří si nejsou jistí případnou koupí. Co udělají? Najdou si způsob, jak aplikaci, program nebo hru stáhnou zadarmo nelegálním způsobem. Pokud se jim daný obsah líbí, tak si jej ponechají, proč by také za něj platili, když jim bez potíží funguje. Uživatelé také nevidí důvod, proč platit za nějaký program, když ho potřebují pouze jednorázově nebo jednou za čas.

Mohlo by vás zajímat:  Postupujte při napadení virem efektivně a bez rizika

Silná touha

Když si spojíme oba předchozí důvody, tak je výsledek jasný. Ne každý si může dovolit utrácet tisíce měsíčně za obsah, po kterém touží. Místo dlouhého čekání a spoření peněz se rozhodnou pro instantní řešení nelegálního stažení produktu. Zároveň si ale neuvědomují, že páchají trestný čin, poškozují autora, který nedostane odměnu za svou práci, a navíc jim hrozí infikace zařízení virem.

Zdroj: https://fossbytes.com/10-reasons-why-people-do-piracy-and-download-movies-shows-albums-software/