„Já doma opravdu pracovat nechci a nemůžu,“ snažím se přesvědčit vedení, které nabízí home office

Pracuji v IT firmě, což by vám mohlo připadat jako ideální práce ve chvíli, kdy nechci chodit do kanceláře. Opravdu, jediné, co potřebuju, je počítač a dobré internetové připojení. Mohl bych dokonce pracovat z pláže, kdybych chtěl. Ale upřímně, radši bych teď byl v kanceláři. Vedení se ale rozhodlo, že kvůli úsporám budeme všichni pracovat primárně z domova a na pobočku firmy budeme docházet jen nárazově, na porady. Pro mnoho mých kolegů to byla skvělá zpráva, ale já s tím měl trochu problém.

Chápu, že to může znít divně. Většina mých kamarádů mi říká, jaký jsem blázen, že nechci pracovat z domova. Ale mají doma klid. Můj domov není právě tím nejtišším místem. Mám manželku, která je teď na mateřské, a máme dvouapůlletého syna, který je tak energický, že by mohl dodávat elektřinu celému bloku.

Mohlo by vás zajímat:  Šetřit elektřinou jde různě. Mnozí ve strachu z vysokých účtů nabíjejí telefon raději v práci

Každý den je u nás doma jako cirkus. Má manželka se snaží ovládnout chaos, ale to není snadné, když máte dvouapůlleté tornádo, které neustále něco vyžaduje. Zkoušel jsem pracovat z domova, ale bylo to peklo. Můj syn neustále vtrhával do místnosti, když jsem byl v konferenčním hovoru, nebo když jsem se snažil soustředit na nějaký složitý úkol. Má manželka sice dělala, co mohla, aby ho zabavila, ale jak to tak bývá s malými dětmi, chtějí vždycky to, co nemohou mít. A v tomto případě to byl táta, který musel pracovat. A když jsem se zamknul, neslyšel jsem desítky minut nic jiného, než křik, brek a mlácení do dveří. Nic, co by soustředění pomáhalo.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční klávesa Enter může mít několik běžných příčin

Oslovil jsem vedení s žádostí, abych mohl pracovat v kanceláři. Nesnažil jsem se jim říkat, že nemohu pracovat z domova kvůli své rodině, protože jsem si myslel, že to nebudou brát vážně. Ale řekl jsem jim, že se nedokážu soustředit, když pracuji z domova, a že to má vliv na kvalitu mé práce. A také na výkonnost. Bylo to trochu obtížné, protože vedení si myslelo, že jsem se snažil vyhnout práci z domova kvůli nějakým osobním důvodům. Ale upřímně, chtěl jsem jen dělat svou práci tak, jak jsem zvyklý. Protože když práci udělám dobře, dostanu za ní pěkné peníze. Nakonec mi dali výjimku, ale bylo celkem náročné je přesvědčit. Doufám, že výsledky je přesvědčují o tom, že udělaly správně.

Zdroj: Autorský text, emailový příspěvek