Nelegální stahování může být formou protestu proti korporátním gigantům

Digitální pirátství, alias nelegální stahování, bylo, je a bude ještě nějakou dobu zásadním problémem v digitálním světě. V online prostředí je mnoho stránek, které umožňují stahovat nelegální obsah. Mezi nejoblíbenější způsoby patří torrenty. Tento způsob je velice jednoduchý a rychlý. Stačí, abyste našli komunitu, kde na tyto torrenty narazíte. Princip je velice jednoduchý, když chcete stahovat, začnete. Rychlost se odvíjí podle počtu uživatelů, kteří odesílají data, která můžete stahovat. Čím více, tím lépe. Samozřejmě, jak dokončíte stahování, tak začnete tento soubor také odesílat.

Mohlo by vás zajímat:  Dvě chyby a můj mobil je na vyhození. Místo výhodné koupě jsem prodělal

Streamovací platformy

Vstoupení streamovacích platforem do světa internetu změnil pohled uživatelů na získávání obsahu z internetu. Za měsíční paušální cenu získáte specifický obsah. Tato skutečnost přijmula mnoho lidí opustit od starých pirátských zvyků s nelegálním stahováním či sdílením stahovaného obsahu. I přesto, ale zůstávají uživatelé, kteří považují nelegální stahování jako formu protestu vůči korporátu.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvody aktivistů

Aktivisti bojující proti korporacím mají své důvody, kdy hájí „nelegální stahování“ a očišťují ho od tohoto názvu. Jejich kritika je mířená zejména proto, že ne všichni jsou ekonomicky zdatní, aby si mohli pořídit daný obsah. Právě tento důvod používají jako důvod, proč prováděli nelegální stahování, aby mohli pomoci sociálně slabším lidem a zvýšit tak vzdělávací obsah. Třetí argumentem je, že v digitální době by měl být volně zpřístupněn všechen obsah, co je na internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Pořádně si zahrát jde i zdarma. Přinášíme seznam toho nejlepšího pro hraní právě teď

Zajímavé poznatky, ale i tak dochází k porušení

Ačkoliv tyto poznatky a některá tvrzení mají něco do sebe, tak stále neřeší problém s nelegálním stahováním. Nelegální stahování výrazně porušuje zákony o autorských právech a může mít vážné důsledky nejen pro jednotlivce, ale i pro tvůrce obsahu. Místo nelegálního stahování by se měli aktivisté více zaměřit na úpravu autorských práv, aby mohlo dojít k určitému kompromisu na této úrovni.

Zdroj: https://fossbytes.com/10-reasons-why-people-do-piracy-and-download-movies-shows-albums-software/