Chytré hodinky zažívají boom. Řadu výhod ale dohánějí negativa, o kterých se často nemluví

Chytré hodinky jsou v současnosti velmi populární. Můžete se díky nim dozvědět čas, ale také přijímat a vytáčet hovory, odpovídat na SMS, posílat e-maily nebo si naplánovat kalendář. Navíc sledují vaše zdraví, jako počet kroků, srdeční frekvenci nebo spánek. Na trhu je najdete od mnoha výrobců a v mnoha cenových rovinách. Jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody?

Výhody chytrých hodinek

Obrovskou výhodou je, že je můžete propojit se svým smartphonem a přepínat mezi nimi podle toho, jak se vám to právě bude hodit. Využívat budete moci také neomezená data a hlasové hovory stejně jako na telefonu. Hodinky poskytují Bluetooth, Wi-Fi a mobilní připojení. Hodinky jsou navíc velmi kompaktní možností, jak si použít funkce mobilního telefonu s volnýma rukama.

Velkou výhodou také je, že obsahují mnoho aplikací. Hodně lidí využívá hlavně fitness aplikace, které sledují vaše zdraví, pohyb i spánek. Hodinky se skládají z chytrého čipu, ale mají také senzory na měření srdeční frekvence, kalorií, vzdálenosti a dalších faktorů. Chytré hodinky si můžete nastavit, aby fungovaly jako hodinky, telefon nebo náramek.

Mohlo by vás zajímat:  3 signály, že pevný disk už má to nejlepší za sebou. Nezapomeňte na včasnou zálohu
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody chytrých hodinek

Chytré hodinky jsou úžasným zařízením. Stejně jako všechna ostatní mají ale také svá negativa. Velikost datového úložiště závisí na velikosti paměti vašich chytrých hodinek. To může být trochu omezující při běžném používání. Většina chytrých hodinek rozhodně nestojí pár korun. Musíte si navíc vybírat takové, které lze propojit s vaším smartphonem.

Některé hodinky nejsou vodotěsné a můžete je poměrně snadno zničit při mytí rukou. V porovnání s telefonem je dotykový displej mnohem menší. To vám může dělat problém při používání aplikací nebo posílání zpráv. Výdrž baterie u většiny modelů je krátká, což vás zaručeně nepotěší. Velkou nevýhodou je také fakt, že nemůžete používat hodinky bez chytrého telefonu po ruce.

Zdroj: https://technicles.com/advantages-disadvantages-smartwatches/