Léto je tady a s ním přichází i tropické třicítky. Většina Čechů kromě toho vyráží i k moři, kde se mohou teploty vyšplhat ještě o deset stupňů výše. A to pochopitelně mluvíme jen o teplotě ve stínu, na přímém slunci je ještě větší vedro. Takové, že může poslat telefon během pár minut do šrotu. Náchylnější jsou tmavé přístroje, ale i bílý mobil nebo telefon v bílém pouzdře může v horkém dni odejít do křemíkového nebe. Na co si dát v létě pozor?
Příliš velké vedro
I odolné telefony mají v manuálech doporučení, že teplota pro jejich používání by se měla pohybovat v rozmezí nuly a 35 °C. Ve vyšších teplotách trpí nejen baterie, která výrazně rychleji degraduje, ale také další důležité komponenty telefonu. I když třicet pět nad nulou nevypadá jako nějaká závratná teplota, je třeba brát v potaz, že telefon se zahřívá i sám od sebe, a tak může být teplota uvnitř přístroje ve skutečnosti i dvojnásobná. A to už je pořádné vedro.
Vypněte nepotřebné aplikace
I když se svým telefonem zrovna aktivně nepracujete, na pozadí obvykle běží spousta aplikací, které potřebují odpovídající výpočetní výkon. A tak se i v klidu mobil zahřívá. V létě je tak rozumné zkontrolovat, co všechno je na telefonu puštěné, a nepotřebné aplikace alespoň dočasně vypnout. Deaktivovat můžete také Bluetooth, pokud zrovna nepoužíváte sluchátka nebo chytré hodinky, GPS navigaci a další funkce.
Pozor, kam telefon odkládáte
Důležité je zamyslet se nad tím, kam telefon během slunečného dne odkládáte, a to i doma. Pokud jej necháte na stole, kde na něj praží slunce, byť třeba skrze zavřené okno, je to podobné, jako kdybyste telefon nechali položený na rozpálené silnici. Ještě nebezpečnější je, pokud je telefon, na který praží sluníčko, zrovna v nabíječce, v takovém případě můžete odpálit baterii, a v některých případech i celý mobil. A to dokonce i v českých podmínkách, nemusíte ani do tropických regionů.
Zdroj: https://reviewed.usatoday.com/smartphones/features/how-to-keep-your-phone-from-overheating-during-the-summer