Nefunkční Google Assistant má několik možných řešení

Google Assistant, stejně jako další asistenti, je výborným pomocníkem pro každého uživatele chytrých telefonů. Asistent vykoná mnoho pokynů, které v určitých situacích nemůžeme provést sami, například během jízdy můžeme požádat asistenta o vytočení konkrétního telefonního čísla nebo určení navigace. Co když ale přestane asistent fungovat? Co za tím vším může stát?

Jako první krok, který můžete vyzkoušet a je univerzální, je restartovat zařízení. Tento postup ve většině případů pomáhá. Nevidíte žádnou změnu? Možná je čas vyzkoušet něco jiného.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp umožňuje propojit jedním účtem až tři mobilní telefony. Prozatím pouze pro zařízení Android

Zkontrolujte oficiální stránky

I když se nestává často, že by měla společnost Google výpadek, za ověření nic nedáte. Zkontrolujte na sociálních sítích, zda není služba dočasně mimo provoz. Na Twitteru, Facebooku nebo oficiálních stránkách Google se můžete dozvědět, zda nemá tato služba výpadek nebo kdy popřípadě bude plánovaná odstávka.

Zdroj obrázku: Freepik

Důležitá je podpora

Ze všeho nejvíc důležitý je ovšem také fakt, zda vůbec vaše zařízení podporuje Google Asistenta. Minimálními požadavky pro jeho používání jsou následující:

  • Android verze 5 a vyšší,
  • paměť 1 GB RAM,
  • aplikace Google verze 6.13 nebo vyšší,
  • rozlišení obrazovky 720p nebo vyšší.
Mohlo by vás zajímat:  Sledovací software v telefonu odhalí jednoduchý kód. Bezpečnost je vždy na prvním místě

Všechny tyto parametry jsou důležité pro to, aby vám šel Asistent. Jestliže jeden z těchto parametrů nefunguje, musíte se rozloučit s jeho využitím. Nebude vám nic jiného zbývat než si pořídit nový chytrý telefon, který tyto parametry splňuje.

Nastavení

Zkontrolujte také internetové nastavení. Někdy totiž mohou být na vině výpadky na straně mobilních dat nebo Wi-Fi připojení. Po opětovném připojení k internetu by měl asistent opět správně fungovat.

Další problém nastává, když je problém s mikrofonem. Google Assistant přijímá rozkazy prostřednictvím mikrofonu. Jestli je něco v nepořádku, hledejte chybu zde. Jednoduché ověření spočívá v nahrání videa nebo zavolání někomu. Podle těchto způsobů zjistíte, zda je problém právě v mikrofonu.

Zdroj: https://www.whistleout.com/CellPhones/Guides/google-assistant-not-working-troubleshooting