Najděte ideální cloudové úložiště pro soukromé účely i potřeby firmy

Vzpomínáte na první počítače v 90. letech? Tehdejší kapacita úložiště dosahovala sotva 1 GB, ne-li méně, a využívaly se především diskety nebo CD ke spouštění programů, her nebo přehrávání hudby či videí. Jak se vyvíjela technologie, tak se zvyšovala se i samotná kapacita pevných disků. Velká kapacita pevného disku je v dnešní době prioritou, protože se zvýšily také nároky aplikací nebo her a vyžadují tedy více prostoru na disku. Totéž platí i o fotografiích a videích. Se zvyšující se kvalitou stoupla i velikost souborů. Proto je v dnešní době naprosto normální, že mnoho uživatelů používá ještě externí disk a internetové úložiště Cloud. Jaká jsou momentálně nejlepší dostupná Cloudová úložiště?

Mohlo by vás zajímat:  Smazat facebookový účet jde během pár kliknutí. Na rozmyšlenou pak máme 30 dní

Nejvýhodnější Cloud úložiště

pCloud patří momentálně k tomu nejvýhodnějšímu úložišti, jaké je k dispozici. Uživatelské rozhraní je přívětivé a bezpečné. pCloud poskytuje 10 GB zdarma. Oproti jiným úložištím stačí zaplatit jednu platbu a získáte doživotní online úložiště s 2 TB. pCloud nabízí také jednu těžko dostupnou funkci, a to vestavěný hudební přehrávač. Toto online prostředí nabízí také širokou škálu zabezpečení a funkcí pro soukromí.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejlepší volba pro firmy

Sync.com je nejvhodnějším online úložištěm pro firmy a podnikatele. Přenášená data se přenáší vysokou rychlostí, což jistě potěší zejména ty, co pracují s velkým objemem dat. Stejně jako pCloud nabízí dost možností, jak si zabezpečit účet nebo upravit soukromí. Bezplatný plán nabízí 5 GB zdarma. K dispozici je několik plánů, z nichž jeden nabízí dokonce možnost neomezeného skladování. Právě z tohoto hlediska je tento cloud nejvhodnější pro firmy a podnikatele, kteří pracují s obrovským množstvím dat.

Mohlo by vás zajímat:  Životnost baterie AirPods lze prodloužit správným zacházením a vhodným nabíjením

Nejlepší cloud z obecného hlediska

Patříte-li k normálním a nenáročným uživatelům, tak je pro vás Dropbox tím pravým místem k ukládání dat. Dropbox nabízí mnoho užitečných funkcí, jakými jsou spolupráce, integrace nástrojů a synced desktopové složky pro přístup odkudkoliv. Výhodou je také spolupráce s Microsoft Office nebo Google Documents. Ve srovnání s ostatními je zde poněkud horší zabezpečení a bezplatný plán pouze s 2 GB místa. Vše ale kompenzují nabízené funkce, a hlavně snadná spolupráce s ostatními.

Zdroj: https://www.theamegroup.com/5-tips-choosing-best-cloud-storage-business/