Na pláži potřebuje telefon chránit před sluncem, pískem i vodou

Mobilní telefon se pro mnoho z nás stal prodloužením našeho těla, a tak si bez něj neumíme představit ani třeba relaxování někde u moře. A nejen proto, abychom mohli vyfotit dechberoucí západ slunce nad tropickým rájem nebo vodní hrátky dětí, spousta lidí si i z pláže kontroluje maily nebo profily na sociálních sítích, a někteří dokonce sledují sportovní zápasy. V každém případě však platí, že brát s sebou mobil na pláž není rozumné, a to bez ohledu na to, zda jde o pláž písečnou, nebo kamenitou. Co všechno telefonu vadí?

Mohlo by vás zajímat:  Chytré hodinky nevyhovují všem. Mají několik negativ, která stojí za to zvážit

Horko a slunce

Na pláž se chodíme mimo jiné opalovat. Ale elektronice obecně opalování samozřejmě nesvědčí. I když necháte telefon v kapse batohu nebo plážové tašky a ve stínu slunečníku, je vystaven vysokým teplotám. A jak se slunce na obloze posouvá, často na něj dříve nebo později bude pražit zpříma. Potřebujete-li s sebou telefon na pláži, nechávejte jej alespoň v době, kdy jej aktivně nepoužíváte, vypnutý. Ochráníte tak zejména jeho baterii.

Zdroj obrázku: Freepik

Voda a vlhkost

Spousta výrobců dnes deklaruje, že jejich mobily jsou vodotěsné a odolné. Ale má to svá specifika. Pokud jste se už pokoušeli reklamovat telefon, který přestal po vykoupání v bazénu nebo třeba jen ve vaně fungovat, přestože by měl být vodotěsný, máte zřejmě podobnou zkušenost jako mnoho jiných zákazníků. Reklamace byla zamítnuta, protože k zatečení vody došlo v důsledku narušení struktury telefonu. Třeba proto, že jste jej nosili v kapse.

Mohlo by vás zajímat:  U Jižní Koreje vznikne plovoucí město pro tisíce lidí. Velkolepý projekt reaguje na klimatické změny

Písek a sůl

Zatímco písek zdaleka není na všech plážích, mořská sůl je samozřejmě všudypřítomná. I písek i sůl se pak mohou dostat třeba do nabíjecího konektoru, případně do slotu pro paměťovou kartu. Obě tyto sypké látky pak dokážou elektroniku poškodit, a to i v případě, že se vám je následně podaří dostat ven. Při čištění se totiž mohou tyto klíčové součástky poškrábat, v tom lepším případě je pak bude nutné vyměnit, v tom horším poškodí celý telefon.

Zdroj: https://mashable.com/article/how-to-protect-your-phone-at-the-beach