První kroky po zakoupení nového iPhonu

Pořízení nové věci je vždy událostí, při které vyloučíme spoustu endorfinů. Nedočkavost z rozbalení vystřídá nefalšovaná radost. Konkrétně je řeč o novém chytrém telefonu značky Apple. První nastavení je klasika, která je doprovázena úvodním nastavením. Myslíte, že stačí výchozí nastavení? Tak to by byla obrovská škoda, iPhony toho nabízí daleko více, než byste si pomysleli. Pojďme si ukázat, co všechno lze nastavit u nových iPhonů.

Nastavení displeje

Displej je nejdůležitější součástí iPhonu. Prostřednictvím něho totiž vidíte nejen samotný obraz, ale také slouží jako ovladač, respektive ovládací plocha. Pro změnu nastavení v této oblasti přejděte do Nastavení -> Displej a jas, kde můžete měnit režim ze světlého na tmavý nebo jej změnit na automatický. Lze také zapnout funkci True Tone, která automaticky upravuje barvy a osvětlení displeje podle okolního prostředí. Nastavte si také funkci Night shift, protože vás bude v nočních hodinách chránit před modrým světlem.

Mohlo by vás zajímat:  K úspoře baterie a prodloužení její životnosti přispěje několik kroků
Zdroj obrázku: Freepik

Zvýšení bezpečnosti

Pro zvýšení bezpečnosti poslouží biometrické ověřování. Pomocí Face ID nebo Touch ID zvýšíte bezpečnost svého zařízení na daleko vyšší úroveň. Toto zabezpečení lze uplatnit také pro autorizaci v App Store, automatické vyplňování hesel a transakci Apple Pay.

Dalším dobrým tipem je sledování svého zařízení nebo sdílení polohy svého zařízení s někým, komu věříte. Tuto možnost najdete v Nastavení -> Vaše jméno -> Najít. Jedná se o výborného pomocníka v situacích, kdy hledáte své zařízení.

Záloha iCloud

Chytré telefony ušly velkou cestu, co se týče úložného prostoru. Nejsou ale jedinými, i samotné soubory, aplikace a hry, zejména fotografie a nahraná videa, jsou vysoké kvality a zabírají více místa. I když máte k dispozici dost místa, vyplatí se zaregistrovat se na iCloudu, kde už jen za registraci získáte 5 GB zdarma. Za menší poplatky lze rozšířit toto zálohování na vyšší číslo. Stačí přejít do Nastavení -> Vaše jméno -> iCloud -> Zálohování na iCloud.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/things-to-do-after-buying-a-new-iphone/