Moderní vozy nabízí větší bezpečnost, ale také kratší životnost

Moderní nebo klasická vozidla? Nekonečné téma řidičů. Oba typy vozidel se od sebe liší nejen v designu, ale také v součástkách, manipulaci a bezpečnosti. Moderní vozidla obvykle obsahují centrální počítač, senzory a sofistikované systémy. Moderní motory jsou mnohem chytřejší, menší a účinnější než starší modely. Bezpečnostní prvky v moderních automobilech jsou také daleko na vyšší úrovni, stejně jako samotná karoserie. Ale ani tato skutečnost nepřemluví zaryté zastánce starších kousků od toho, aby přešli na moderní vůz.

Mohlo by vás zajímat:  Údržba elektromobilů je jiná, pravidelný servis tyto typy vozů ale potřebují také

Obavy z krátké životnosti

Ačkoli jsou moderní vozidla bezpečnější i díky své výbavě s plno bezpečnostními funkcemi, tak se stále diskutuje o životnosti. Zastánci klasiky tvrdí, že starší kousky jsou vyrobeny ze součástek, které lze snadno opravit nebo vyměnit. Moderní vozy jsou naopak vybaveny součástkami plné elektroniky, kde už je zapotřebí odborných znalostí a diagnostického vybavení, aby se mohlo přijít na závadu a její odstranění.

Zdroj obrázku: Freepik

Porovnání devadesátek s moderními vozy

Velice zvláštní je porovnání starších modelů s moderními. Možná kvůli tomu právě upřednostňují řidiči starší modely než moderní. Zásadní roli v tom hraje dotykový displej, motor s nepřirozeným chodem a poslední EU normy. Vše nasvědčuje tomu, že tato pravidla vymýšlí lidé, kteří nemají automobily v lásce.

Mohlo by vás zajímat:  "Už ne zdarma, ani 6 Kč jak jsem byl zvyklý, ale najednou 8." Navýšení ceny u dobíjecí stanice mě překvapilo

Důvody hovořící za starší modely

Daleko intuitivnější bylo klasické ovládání různými tlačítky ve starším automobilu než přese jeden dotykový displej. Motory byly bez zavedených EU norem, což jim bylo přirozené. Nyní se v rámci „klimatické krize“ prosazují elektromobily na každém kroku. Jestli to je ale opravdu šťastný krok, to se dozvíme v budoucnu. Nicméně elektromobily zatím nedosahují kvalit běžných automobilů. Právě z tohoto důvodu mohou být moderní automobily ochuzeny. Moderní automobily jsou vybaveny velkým množstvím elektroniky. V tomto případě je přítomnost elektroniky více na škodu.

Mohlo by vás zajímat:  Úsporný styl jízdy automobilem má několik zásad

Toto jsou tedy pár příkladů, proč starší automobily jsou lepšími než moderní.

Zdroj: https://www.progressive.com/answers/classic-cars-vs-modern-cars/