Mobilní telefon potřebuje během zimy chránit před nízkými teplotami

Zima se pomalu blíží a s tím i vlna různých opatření. Kromě teplejšího oblečení a přichystání vozidla na zimu byste měli zvýšit pozornost i na elektronická zařízení, konkrétně mobilní telefon. Ty bývají nejvíce náchylné na extrémní teploty. Pokud bude vystaven teplotě pohybující se pod bodem mrazu, tak je velice pravděpodobné poškození. Mrazivé teploty mohou způsobit, že dotyková obrazovka může přestat fungovat, baterie se rychleji vybije nebo se zařízení náhle vypne. Je nesmírně důležité vědět, jak správně pečovat o svůj chytrý telefon v nepříznivém počasí. O co se jedná?

  • udržení telefonu v teple,
  • vhodné příslušenství,
  • nenechávat zařízení v automobilu,
  • režim úspory baterie
Mohlo by vás zajímat:  Gmail prodlužuje dobu, po kterou je možné zrušit již odeslanou zprávu

Udržujte telefon v teple

Velmi dobrým nápadem je, když před odchodem do zimy vložíte mobil do nabíječky. Vygenerované teplo způsobené nabíjením pomůže prodloužit odolnost zařízení vůči nepříznivě nízkým teplotám. Pouhá půlhodina pomůže. Jakmile vyrazíte ven, snažte se mít zařízení v blízkosti vašeho těla. Nejvhodnější jsou tak kapsy u kalhot nebo kapsa v bundě. Velice užitečným společníkem v zimě jsou sluchátka. Když budete potřebovat komunikovat s někým, tak právě sluchátka vám zprostředkují hovor, aniž byste museli vytahovat telefon a způsobovat mu teplotní šok jeho vystavením zimě.

Mohlo by vás zajímat:  Ztracený iPhone není těžké dohledat. Snadno lze zjistit jeho aktuální polohu
Zdroj obrázku: Freepik

Příslušenství

Při dlouhodobém pobytu venku v chladu nezapomeňte také „obléct“ i svůj telefon. Na internetu nebo v obchodech je k mání spoustu termopouzder, díky kterému neutrpí vaše zařízení teplotní šok. Toto termopouzdro využijete také v teplém počasí. Pozor na sníh, tato pouzdra nebývají vodotěsná, proto pořádně zvažte ještě další investici nebo jej nevystavujte sněhu.

Pozor na ponechání v automobilu

Zapamatujte si důležitou radu. Nikdy nenechávejte telefon v automobilu, když venku mrzne. Teplota v automobilu po vypnutí motoru velice rychle klesá.

Mohlo by vás zajímat:  Konec zmatkům s reproduktory. Díky jednoduchému nastavení už bude zvuk vycházet jen ze správného zdroje

Toto jsou základní rady, jak nepoškodit váš telefon v chladném počasí. Posledním tipem, jak se vyvarovat poškození telefonu v chladném počasí spočívá v zapnutí úsporného režimu baterie.

Zdroj: https://time.com/5084043/cold-weather-protect-phone/