Messenger a WhatsApp představují riziko. Bezpečnost citlivých dat tyto velké platformy zaručit nedokážou

Konverzace v Messengeru a WhatsAppu jde snadno ztlumit. Neustálému vyskakování zpráv bude konec

Určitě ani vás to neminulo a používáte Facebook Messenger nebo WhatsApp. Pokud máte hodně kontaktů, pak to u vás může pípat jako na běžícím páse. Pokud vás to otravuje, můžete ztlumit zvuky u konverzací, o které nemáte zájem. V dnešním článku se podíváme, jak to udělat pro službu Facebook Messenger a pro WhatsApp.

Jak ztlumit konverzace v Messengeru?

  1. Otevřete aplikaci Messenger a vyhledejte konverzaci, kterou chcete ztlumit.
  2. Na tomto vybraném chatu dlouze přidržte prst a vyskočí vám několik možností. Nás zajímá ta pod názvem Ztlumit oznámení.
  3. Nyní se před vámi objeví další možnosti, mezi kterými najdete buď ztlumení upozornění na zprávy, ztlumení upozornění na hovory, nebo ztlumení na zprávy a hovory. Vyberte možnost, kterou chcete aktivovat poklepáním.
  4. Teď se vám osoba, kterou vyberete, nemůže ohlásit žádným zvukem nebo upozorněním. Pokud vám od této osoby přijde zpráva nebo hovor, musíte si to zkontrolovat manuálně otevřením jeho chatu.
Mohlo by vás zajímat:  Nahrávání souborů na iCloud může být mnohem rychlejší. Stačí provést několik jednoduchých kroků
Zdroj obrázku: Freepik

Ještě můžete využít možnost, která se jmenuje Ignorovat zprávy. Tím nejen že zrušíte upozornění, ale zrušíte i příjem jakýchkoliv zpráv od této osoby. Jednoduše se vám tedy daná osoba nebude moct ozvat. V dané konverzaci si můžete zpětně přečíst zprávy z minula, ale žádné nové se již neobjeví.

Jak ztlumit konverzace na WhatsAppu?

  1. Otevřete aplikaci WhatsApp a vyhledejte podobně jako u Messengeru chat, který chcete utlumit.
  2. Nyní na danou konverzaci klepněte prstem a vedle možnosti Odstranit uvidíte Ztlumit.
  3. Po klepnutí na Ztlumit dostanete na výběr z několika možností. Tuto konverzaci můžete totiž utišit více způsoby. Buďto na osm hodin, na jeden týden, nebo navždy. Pokud vyberete časově omezené ztlumení, pak po vypršení doby bude opět aktivní jako doposud.

Jak vidíte, není to nic těžkého, a pokud si chcete od dané osoby na chvíli odpočinout, pak je tady ta možnost!

Zdroj: https://www.gadgetsnow.com/how-to/how-to-mute-conversations-on-whatsapp-and-facebook-messenger/articleshow/90656670.cms