Mít v autě hasicí přístroj se vyplatí. Ke vzplanutí může dojít kdykoli

Mít v autě hasicí přístroj se vyplatí. Ke vzplanutí může dojít kdykoli

Jestliže přemýšlíte nad tím, co mít v autě za povinnou i nepovinnou výbavu, chybět by tam neměl hasicí přístroj. Ten může v mnohém nejen pomoci, ale také zachránit život. Stává se, že auto začne hořet, například při dopravní nehodě. Hasicí přístroj tak může zachraňovat, je ale nutné ho umět ovládat. Jaké důvody jsou pro koupi přístroje do auta?

Ročně vzplane několik stovek tisíc aut

Auta se mohou vznítit velmi snadno. Bude stačit jen maličká chyba, a oheň se bude rychle šířit. Jestliže máte auto pravidelně v servise, nemusíte se ničeho bát. Požáry mohou být způsobené nejen technický stavem vozidla, ale velmi často za něj mohou samotní řidiči nebo lidé, kteří v autě jedou. Dejte si pozor, na jakém místě necháváte stát auto a jestli tu není možnost, že by se do auta dostali hlodavci.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru elektromobilu je nutné dívat se na jiné parametry než u běžného vozu
Zdroj obrázku: Freepik

Jestli máte v autě plnou nádrž benzinu, je to o to větší pravděpodobnost, že auto vybouchne. Výbuchy pak mohou způsobit zranění nejen vám, ale také lidem v nejbližším okolí. Díky hasicímu přístroji můžete pomoci lidem, kteří jsou na cestách a potřebují ho. Možná někoho cestou potkáte a budete rádi, že můžete zachránit lidský život. Hasicí přístroj by měl být povinnou výbavou ve všech vozidlech.

Jak můžete zkontrolovat svoje auto?

Co ale dělat, když ve voze tento přístroj nemáte, a přitom by se vám hodil? Jestliže nevíte, jestli máte vozidlo v dobrém technickém stavu, může se stát, že se přihodí nehoda. V takovém případě musíte ihned vypnout motor, všechny osoby dostat ven z auta a poté uvolnit kapotu. V případě, že auto vybouchne, zapomeňte na všechno a utíkejte co nejdále, protože je velké riziko, že vybuchne znovu.

Mohlo by vás zajímat:  Parkování auta v létě má několik důležitých pravidel

Následně nezapomeňte zavolat sanitku, hasiče i policii, která bude vyšetřovat příčiny nehody. Může se vám taková věc přihodit nejen na vedlejší silnici, ale také na dálnici. Situace je o to horší, že na dálnici není moc kam utéct a navíc tu projíždí desítky vozidel v jeden okamžik. Hasicí přístroj se naučte ovládat a určitě se vám to v životě bude hodit.

Zdroj: https://protectanddetect.co.uk/blog/reasons-to-keep-a-fire-extinguisher-in-your-car/