Levná nabíječka se může nepříjemně prodražit. Hrozí zničení baterie, telefonu i požár

Levná nabíječka se může nepříjemně prodražit. Hrozí zničení baterie, telefonu i požár

Téměř každý člověk žijící v moderní společnosti vlastní nebo používá mobilní telefon nebo tablet. Dříve nebo později se může stát, že se nám ztratí nebo porouchá nabíječka. Poté začneme hledat náhradu v kamenném obchodě nebo na internetu, kde můžeme narazit na levnější nabíječky. Tyto nabíječky, ať už do mobilního telefonu, nebo tabletu, vás možná okouzlí svou cenou, ale určitě se nejedná o dobrou investici. Co vše můžete riskovat, pokud si pořídíte právě levnější nabíječku?

Mohlo by vás zajímat:  Telefon může vydržet nabitý mnohem déle. Stačí některé věci vypnout a jiné naopak zapnout

Originální nabíječku poznáte podle toho, že byla vyrobena původním výrobcem zařízení (original equipment manufacturerOEM) a splňuje tak nejvyšší technologické standardy a předpisy. Naopak neoriginální nabíječky tyto standardy nedodržují a nejsou ani stavěny na každodenní nabíjení. Po čase se mohou úplně rozbít. I když cenovka levných nabíječek vypadá lákavě, jejich životnost není zdaleka tak dlouhá jako u originálních.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na možná rizika

Některé neoriginální nabíječky nedodržují výše zmíněné standardy a hrozí tím rizika. Dokonce se objevily případy, kdy se některé kabely začaly přehřívat, až nakonec způsobily požár. Někdy může být těžké rozeznat bezpečnou od nebezpečné nabíječky, ale pro snížení rizika kupujte jen vysoce kvalitní v konkrétních obchodech.

Mohlo by vás zajímat:  Fotoaparát na Androidu nabízí snadné ovládání, rychlý přístup i všechny důležité funkce

I když jsou levné nabíječky univerzální, mohou představovat nestálý výkon pro vaše mobilní zařízení. Může se stát, že může dodat telefonu více výkonu, než je potřeba, což může způsobit následnou poruchu, ve vzácných případech i trvalé poškození. Může nastat i opačná situace, kdy dodává telefonu méně energie a telefon se nabíjí zbytečně delší dobu.

Může poškodit baterii

Pokud se jedná o nabíječku s vyšší dodávkou energie, může poškodit baterii takovým způsobem, že ji budete muset nechat vyměnit. Tato situace nastává častým používáním neoriginální nabíječky.

Mohlo by vás zajímat:  Spustit na Macu hry pro Windows nemusí být složité. Možností existuje několik

Výrobci určitě doporučují používat pouze OEM nabíječky, které sami vyrábí a prodávají. I když stojí více peněz, máte zaručenou bezpečnost a kvalitu.

Zdroj: https://www.wired.com/story/phone-charger-tips/