Měřič barvy dokáže odhalit bouraný vůz lépe než cokoli jiného. Ušetří tak pozdější nemilé překvapení

Při pořizování ojetého automobilu se často spoléháme na informace ohledně historie, zda auto nemělo nehodu. Jenomže tyto zprávy nejsou důvěryhodné a ti, kteří o tom vědí, využívají služeb měřiče barvy. Měřič barvy měří tloušťku laku, pokud je tloušťka barvy jiná, než v průměru po výrobě automobilu bývá (67–198 mikronů), je něco špatně.

Cena měřiče barvy se pohybuje okolo 2 000 Kč, ty lepší, které se používají v karosárnách, stojí i 10 000–20 000 Kč. Je zkrátka na vás, zda se rozhodnete zainvestovat do této koupě, nebo ne, důvody, proč si jej pořídit, si ukážeme níže.

Jak správně používat měřič barvy

Všechny panely změřte zvlášť a na více místech. Pokud se jedná o přelakovaný kousek, budou se hodnoty lišit. Přelakované panely ukazují vyšší hodnoty, než je tomu u nových vozidel. Po každé nehodě je automobil přelakovaný v karosárně a tuto práci budou vykonávat technici se stříkacími pistolemi. I ti nejlepší vždy nanesou více laku, než je tomu u výrobce.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování elektromobilem vyžaduje jinou organizaci času než u běžného automobilu

Pro lepší představu si vybavte Vincenta van Gogha a jeho díla. Jeho malba byla specifická v tom, že využíval své prsty v technice zvané impasto k nanášení silných a různých vrstev barev pro svá mistrovská díla. Tak přesně působí automobil přelakovaný techniky, kdy není dodržena jednotná vrstva, jako tomu je u výrobců za pomoci strojů.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé části nezměříte

Začneme nárazníky, ty jsou vyrobené z plastu, takže vám magnetické měřiče nic neřeknou. V tomto případě je lepší zkontrolovat stejnoměrnost švů. Nerovnoměrné mezery jsou ukazatelem chatrné karosérie. Pamatujte také na to, že když je panel nalakovaný, neznamená to hned, že musel mít nehodu. Lak se skládá ze tří vrstev:

  • primeru,
  • základního nátěru,
  • bezbarvého nátěru.
Mohlo by vás zajímat:  Moderní technologie v nových autech zpříjemňují řízení a zvyšují bezpečnost

Proto se někdy může stát, že je jedna z vrstev špatně nanesena.

Proč nejsou některé nehody nahlášeny

Hledáte aplikace k objevení nejlepšího nového nebo ojetého automobilu? Pak jste si určitě všimli, že je zde obsažena spousta informací ohledně vozidel. Ne vždy jsou zde vyplněny všechny nehody a informace ohledně vozidel. Mnoho lidí ví, že každý zápis o nehodě snižuje hodnotu automobilu, proto pokud není nehoda nahlášena v policejní zprávě, snaží se kolikrát uplatit karosárnu, aby svou práci nehlásila.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí řidiči vymýšlejí pro úsporu paliva nejrůznější triky. Spotřebu lze přitom snížit úplně jednoduše

Některé venkovské regiony fungují stále se zastaralou technologií. Proto někdy bývají majitelé „čistých“ automobilů překvapeni, když se rozhodne policie digitalizovat psané záznamy o nehodě a aktualizují tak jejich „čisté“ vozidlo.

Zdroj: https://www.testing-instruments.com/blog/ensure-the-quality-of-automobile-color-using-the-appropriate-color-measurement-tool/