Mějte přístup k Dokumentům Google kdykoli. Díky offline přístupu budou stále k dispozici

Mějte přístup k Dokumentům Google kdykoli. Díky offline přístupu budou stále k dispozici

Google Dokumenty nebo Tabulky Google můžete používat i offline. Nemusíte tak být limitováni připojením k internetu. A vaše dokumenty se opět synchronizují zpětně po připojení.

Tyto cloudové aplikace jsou velmi praktické a pro práci neocenitelné. Synchronizují všechny informace a úpravy na všech zařízeních, a vy tak k nim máte přístup prakticky odkudkoliv. Velká část funkcí je navíc dostupná i offline. Nepotřebujete k tomu tedy internet. Tuto možnost ale musíte pro každé své zařízení povolit zvlášť a my se dneska podíváme na to, jak používat všechny tyto možnosti i bez internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Změnit výchozí prohlížeč je možné na všech zařízeních. K této funkci se už připojil i Apple

Offline režim pro stolní nebo přenosný počítač

Pokud potřebujete, aby offline režim fungoval na vašem počítači, pak musíte používat Chrome nebo Edge ve standardním režimu. Tato možnost nefunguje v režimu inkognito a není dostupná ani pro prohlížeče Firefox a Opera. Otevřete si stránku https://docs.google.com, zvolte Možnosti a v části Offline přepněte přepínač. V dokumentech nebo tabulkách už jen vyberte potřebný soubor a změňte u něj možnost na Zpřístupnit offline. Pozor, pro toto povolení musíte být připojení k internetu.

Zdroj obrázku: Freepik

Offline režim pro Android nebo iOS

Také v aplikacích pro Dokumenty, Tabulky nebo Prezentace Google si můžete zpřístupnit buďto konkrétní, nebo nedávné soubory k offline použití. V požadované aplikaci zvolte možnost Nastavení a přepněte přepínač tak, aby svítil modře. Nyní máte vše potřebné aktivní a k vašim dokumentům se již dostanete bez problému i bez připojení k internetu. Jak sami vidíte, není to nic těžkého a za tu chvilku námahy se to opravdu hodí.

Mohlo by vás zajímat:  Fotografie v chytrých telefonech lze jednoduchým postupem zálohovat

Pokud chcete opět tyto funkce deaktivovat, pak se jen řiďte výše uvedenými návody a znovu přepněte přepínač do druhé polohy. Tím funkce opět deaktivujete. Věřte tomu, že přístup k dokumentům bez připojení uvítáte. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/how-to-set-up-and-use-google-docs-offline