MacBook láká na špičkový hardware, elegantní design a intuitivní operační systém

Hodláte si pořídit nový notebook? Možná vás láka pořízení MacBooku, ale co když jste doteď používali notebooky s operačním systémem Windows? MacBook na první pohled vypadá jako velké lákadlo, ještě aby ne, když nabízí elegantní design, intuitivní operační systém a je vybaven špičkovým hardwarem. Jenomže případné nadšení z koupě může vystřídat frustrace, že operační systém funguje na jiném principu, než na jaký jste byli zvyklí. Na co si tedy posvítit?

Výkon

V roce 2020 přešel Apple od procesorů Intel k vlastním čipům z křemíku. Tyto čipy oplývají nevídaným výpočetním výkonem a také nízkou spotřebou energie, unifikovanou pamětí a přísnějším zabezpečením. Tento přechod umožnil všem produktům Apple sdílet společnou architekturu, což usnadňuje optimalizaci jejich aplikací. I když stále existují výhody pro starší počítače Intel Mac, na nejnovější modely s architekturou Silicon nemají.

Mohlo by vás zajímat:  Za nefunkční Wi-Fi může stát i banalita. Několik jednoduchých kroků pomůže najít řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Vedle procesoru je paměť RAM další specifikací, která stojí za povšimnutí. Základní M1 MacBook Air disponuje 8GB RAM pamětí a 256GB úložištěm. Tento MacBook bohatě stačí pro běžné užití. Pokud ale máte v plánu používat MacBook pro práci s náročnými programy, vyplatí se investovat do typu, který oplývá 16GB RAM.

Jaký je rozdíl mezi novým a použitým?

Máte finance pro pořízení nového MacBooku? Tak neváhejte, rozhodně se vyplatí více než investovat do použitého zařízení. Nové zařízení je méně náchylné k problémům a získáte také jednoletou záruku, jež pokryje veškeré potíže, navíc použitý MacBook nemusí mít záruku AppleCare+.

Mohlo by vás zajímat:  „Ani to sem nenoste a vezměte do ruky vysavač,“ zněla odpověď servisu kvůli nefunkčnímu počítači

Velikost a kvalita displeje

Velikostkvalita obrazovky hrají velkou roli při výběru počítače. Většina MacBooků je vybavena ikonickými displeji Apple Retina. Například 14palcové nebo 16palcové modely MacBook Pro mají displeje ProMotion s obnovovací frekvencí až 120 Hz. I když na první pohled nepoznáte rozdíl mezi 60Hz a 120Hz obrazem, grafik, filmař nebo fotograf poznají rozdíl.

Zdroj: https://www.myayan.com/advantages-and-disadvantages-of-macbook