Koupit notebook z druhé ruky šetří peníze i přírodu. Je ale třeba umět vybrat správně

Koupit notebook z druhé ruky šetří peníze i přírodu. Je ale třeba umět vybrat správně

Notebooky jsou dnes velmi žádanou komoditou, proto se vyplatí přemýšlet nad tím, jestli koupit nový, nebo použitý. Přenosné počítače jsou z velké části pomocníkem při práci, ale spousta lidí je využívá také k relaxaci. Proč je tedy důležité koukat na kvalitu stroje a vyplatí se kupovat použitý z druhé ruky, nebo raději investovat do nového?

Chcete ušetřit? Poradíme, na co se zaměřit

Jestliže máte rádi přírodu a chcete ušetřit peníze, vyplatí se nákup notebooku z druhé ruky. Musíte si ale dávat pozor, abyste nekoupili stroj, který za několik týdnů nebude fungovat. Poradíme, na co si dávat při koupi pozor a jak nenaletět podvodníkům. Notebook byste měli používat několik let, než se rozhodnete pro nový a lepší. Je tak dobré mít jistotu, že jste koupili kvalitu.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp se už brzy pochlubí řadou novinek. Na uživatele čeká nový design i přehrávač zpráv

Můžete si pořídit nejen použitý notebook, ale také ten repasovaný, který už měl někdo koupený, ale dostal se zpět do obchodu například rozbitý, kdy ho výrobce opravil a znovu ho mohl nabídnout k prodeji. Není to ale tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Repasované notebooky se prodávají i se zárukou a jsou skoro jako nové. Vyplatí se tedy koukat na záruku i na technické parametry.

Zdroj obrázku: Freepik

Dávejte si pozor, od koho nakupujete

V případě, že nakupujete přes internet, byste si měli dát pozor na obchod, ze kterého nakupujete. Raději si zajeďte do kamenného obchodu, ve kterém si budete moci notebook nejen osahat, ale také vyzkoušet. Některé obchody nabízejí delší záruku, než jsou klasické dva roky. Jaký notebook ale hledat? Záleží to na tom, k čemu ho budete využívat. Herní notebooky jsou obecně dražší.

Mohlo by vás zajímat:  Prohlížeč Neeva slibuje maximální ochranu soukromí bez sledování a reklam. Má však několik háčků

Sledujte také technické parametry, například výdrž baterie nebo velikost paměti. Pokud víte, po čem sáhnout, máte napůl vyhráno. Chcete, aby měl notebook dotykovou obrazovku, nebo chcete, aby se dal složit? Všechny tyto požadavky budou ovlivňovat konečnou cenu.

Zdroj: https://www.maketecheasier.com/buying-a-used-laptop/