Poslech pohádek a příběhů není jen pro děti. Tyto aplikace pomohou usnout

Zaregistrovali jste v poslední době, že máte potíže se spánkem? Někdy můžeme mít problém usínat v tiché a temné místnosti, kdy jediným zvukem je tikot hodin. Jindy mohou v hlavě běžet neutuchající myšlenky. Ať už je důvod jakýkoliv, mohou vám ulevit aplikace, které vás uvedou do klidu. Spánek patří k nejvíce důležitým činnostem organismu, od něj se pak odvíjí fyzická, mentální i emocionální stránka celého zdraví. Skvělým pomocníkem k poklidnému usínání jsou aplikace, jež nabízí pohádky nebo podcasty. Pojďme se podívat na některé z aplikací.

Mohlo by vás zajímat:  Pokémon Sleep pohlídá kvalitu spánku zábavnou formou a sbíráním odměn

Calm

Calm je jednou z nejznámějších aplikací, které pomáhají uklidnit a zlepšit vnímání. Mnoho lidí používá tuto aplikaci i k meditaci, což jim pomáhá soustředit se, snížit stres atd. Calm obsahuje spoustu příběhů určených ke spaní. Knihovna je obsáhlá, takže si na své přijde většina lidí. Ať už se jedná o pohádky, příběhy z cest, můžete poslouchat také životní příběhy různých celebrit. Aplikace je zdarma pro obě platformy s možností předplatného.

Zdroj obrázku: Freepik

Slumber

Aplikace Slumber deklaruje, že pomáhá lidem usínat pomocí jemných technik. Nabízené příběhy jsou vyprávěny různými uklidňujícími hlasy a můžete hledat příběh i podle svého oblíbeného vypravěče. Tyto příběhy mohou obohatit různé efekty, jako je déšť, šumění moře nebo cvrlikání ptáků. Reklamu Slumberu dělá především široký výběr klasických knih rozdělených do více kapitol, jako je například Alenka v říši divů. Kromě příběhů máte na výběr také z meditací, zvuků spánku, spánkové hudby, ASMR a všeho, co pomůže k usnutí. Aplikace je zdarma pro oba operační systémy s možností předplatného.

Mohlo by vás zajímat:  Výhody a nevýhody laptopů a stolních počítačů pro práci

Loóna

Loóna je okouzlující aplikace nabízející únik od stresu. Nabízí spoustu pohlcujících příběhů o spánku s různými kategoriemi, které můžete probádat. Stačí spustit aplikaci a vybrat si ze široké nabídky různých příběhů. Aplikace je zdarma pro oba operační systémy s možností předplatného.

Jaké další aplikace můžete vyzkoušet?

  • BetterSleep
  • Pzizz
  • Headspace
  • The Calm Sleep
  • Yours
Zdroj: https://www.sleepfoundation.org/best-sleep-apps/best-bedtime-stories-apps