Naučte se fotit jako profesionál. Tyhle čtyři chyby zkazí i nejpovedenější snímky

Naučte se fotit jako profesionál. Tyhle čtyři chyby zkazí i nejpovedenější snímky

Nemusíte hned být profesionální fotograf. I když jste amatéři, pak jste určitě rádi, když se vám fotografie podaří a vypadají hezky. Pokud se vám nedaří pořizovat kvalitní snímky, nezoufejte. Možná děláte jednu z několika nejčastějších chyb a my se dnes podíváme na to, jak je opravit.

Rozmazané fotografie

Pokud se vám nedaří pořizovat ostré a čisté fotky, pak pravděpodobně fotíte bez stativu. K tomu by vám samozřejmě mohl stativ pomoci a fotky by rázem byly ostřejší, nicméně pokud nemáte stativ a nechcete si ho kupovat, pak se budete muset naučit mít opravdu klidnou ruku a rychlost uzávěrky mít nastavenou na co nejvyšší.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní židle zlepší zážitek ze hry a zajistí komfort při dlouhém sezení

Červené oči

Tohle se občas stane i ostřílenějším fotografům. Lidé nebo zvířata na fotografiích mívají červené oči. A jak tomu předejít? Nejčastějším problémem je to, že blesk vašeho fotoaparátu se odrazí zpět od očí. Osoby, které fotíte, by se tak měly dívat malinko jinam než do vašeho objektivu. Pokud už se stalo a červené oči jsou na fotce, pak naštěstí v dnešní době existuje hromada programů, které dokáží tento problém velmi slušně redukovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkreslené fotografie?

Jsou vaše fotografie po nahrání zkreslené? To bude pravděpodobně způsobeno tím, že máte objektiv nastaven na širokoúhlé nastavení. Například u portrétů je to velký problém, protože zde by měl být poměr rozhodně nastaven tak, že snímek má být vyšší než širší. Rovněž pokud fotíte digitálním fotoaparátem a příliš přibližujete, může to výrazně snížit kvalitu fotografie.

Mohlo by vás zajímat:  Americké vládní aplikace už nebudou požadovat rozpoznávání obličeje. IRS chce chránit soukromí občanů

Jasně se zaměřte na předmět

Při focení se musíte soustředit na svůj předmět zájmu, pokud zaostřujete nesprávně, pak se nemůžete divit, že vaše fotky nedosahují dokonalé ostrosti. K tomu, abyste dosáhli jasného zaměření na předmět, se k němu nejprve přibližte a věnujte pozornost všemu, co je v okolí, aby nic zbytečně nepřitahovalo pozornost.

Zdroj: https://www.format.com/magazine/resources/photography/how-to-take-professional-photos