Google Asistent může být pěkně pomalý. Na vině je zahlcení, které má snadné řešení

Google Asistent může být pěkně pomalý. Na vině je zahlcení, které má snadné řešení

Chtěli byste zrychlit asistenta Google? Dneska pro vás máme návod, který to dokáže během několika málo vteřin, a opravdu se budete divit, jak jednoduchý tento proces je.

Pokud máte doma několik zařízení od firmy Google, pak jste si mohli všimnout, že asistentovi to občas chvíli trvá. Než zareaguje na vaše příkazy, uplyne pár vteřin a tato prodleva se časem stále stupňuje. Je to dáno tím, že čím více zařízení máte spárováno se svým Google účtem, tím pomaleji tento asistent od Googlu reaguje. Proto mějte na paměti, že pokud přihlásíte další nespárované zařízení, rychlost se opět o něco sníží.

Mohlo by vás zajímat:  Investice do ochrany displeje se vyplatí. Správnou aplikaci zvládne krok za krokem každý
Zdroj obrázku: Freepik

Odstranění nepotřebných zařízení z Google účtu

Google ovšem na tento problém uživatelů reagoval a nedávno vydal aktualizaci, která by ho měla vyřešit. V nastavení se nedávno objevila možnost, jak z vašeho Android zařízení postupně vymazat již spárované přístroje. Ty, které nepoužíváte, tak můžete zcela smazat a asistenta o něco zrychlit. V jednoduchém a rychlém návodu se dnes podíváme, jak to udělat:

  1. Otevřete si na libovolném zařízení aplikaci Google a klikněte na svůj profilový obrázek. Touto cestou se proklikáte až do nastavení.
  2. Zde vyberte možnost Asistent Google.
  3. V podnabídce zařízení si můžete nyní všimnout možnosti „odebrat nepoužívané zařízení“ a tu rovnou i zvolte.
  4. Zde se vám nyní zobrazí seznam všech zařízení, která nebyla použita déle než tři měsíce. Vy si nyní můžete vybrat, které z nich chcete nenávratně odebrat. Aby se nestalo, že odstraníte některé ze zařízení omylem, ještě budete svůj výběr muset potvrdit.
Mohlo by vás zajímat:  Odemknout SD kartu můžeme přímo přes systém Windows nebo aplikaci

Pokud si necháte v seznamu pouze zařízení, která používáte, a všechna přebytečná odstraníte, tak se můžete těšit na vcelku znatelné zrychlení svého Google Asistenta. Co si budeme povídat, když musíme čekat několik vteřin na reakci, je to otravné!

Zdroj: https://www.tomsguide.com/how-to/how-to-speed-up-google-assistant