Chybová zpráva „Unusual Traffic“ od Googlu může mít až 5 důvodů. Řešení ale vždy existuje

Chybová zpráva „Unusual Traffic“ od Googlu může mít až 5 důvodů. Řešení ale vždy existuje

Chybové zprávy slouží k oznámení, že je něco špatně s nainstalovaným softwarem nebo zařízením. Od té doby, co máte počítač, jste se už mohli setkat s velkým množstvím podobných chybových hlášek. Některé jsou ale matoucí a nejdou jen tak obejít. Jedna z nich je „Neobvyklý provoz z vaší počítačové sítě“ od Googlu. Jak zareagovat na tento problém?

Tato chybová zpráva se může objevit na jakémkoliv zařízení nebo prohlížeči. Setkáte se s ní, když hledáte něco na vyhledávači Google nebo přímo v adresním řádku, jestliže máte Google nastavený jako výchozí vyhledávač. Zobrazí se vám zpráva „Naše systémy detekovaly neobvyklý provoz z vaší počítačové sítě. Tato stránka kontroluje, zda požadavky posíláte skutečně vy, a ne robot.“. Když se objeví, budete muset absolvovat ověření CAPTCHA, že nejste robot. Problém není ve vyřešení, ale v možné četnosti při jakémkoliv budoucím vyhledávání.

Mohlo by vás zajímat:  Vymazat historii prohlížení webových stránek umožňuje jednoduchá klávesová zkratka

Důvody, proč se zobrazuje tato zpráva

Existuje až pět důvodů, které mohou za zobrazení této chybové hlášky, o jaké se jedná?

  • Příliš rychlé vyhledávání na Google.
  • Použití automatizovaného softwaru.
  • Sdílení sítě s ostatními lidmi.
  • Použití VPN.
  • Máte infikovaný počítač virem či malwarem.
Zdroj obrázku: Freepik

Jak opravit tuto chybu

Pokud jste rychle vyhledávali, můžete zkusit vymazat mezipaměť prohlížeče, historii a soubory cookies. Abyste se nemuseli zbytečně proklikávat obrazovkou nastavení, stačí stisknout kombinaci ctrl + shift + delete a můžete vymazat mezipaměť. Na mobilních zařízeních žádná zkratka neexistuje, takže budete muset do nastavení, kde zvolíte tuto možnost. Pokud máte podezření, že šlo o nastavení VPN, proxy nebo jiný software, tak jej jednoduše deaktivujte a zjistěte, zda chybová zpráva zmizela. Můžete zkusit ještě restartovat router, jestli se změna nedostaví.

Mohlo by vás zajímat:  S několika triky budou selfie fotky vždy jedinečné. Nebojte se zapojit fantazii

Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo, pak jste nejspíš napadení malwarem nebo jde o jiný důvod (selhání systému, přehřívání, vyskakovací zprávy…). K identifikaci malwaru vám poslouží volně dostupné antivirové nástroje a programy.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/google-unusual-traffic-error-fix/