Siri pomůže téměř s čímkoli. Dokáže poradit, počítat i postarat se o zábavu

Siri pomůže téměř s čímkoli. Dokáže poradit, počítat i postarat se o zábavu

Siri je jednou ze zásadních aplikací iPhonu, i když ji uživatelé moc nevyužívají a neshledávají užitečnou. Většinou se využívá pro hledání tras nebo vytáčení kontaktů. Můžete požádat Siri, aby zavolala vašemu členu rodiny nebo přítelovi/přítelkyni. Předtím je však potřeba říci „Siri“, nebo manuálně zadat v informacích daného kontaktu.

Potřebujete rychle spočítat procenta z nějaké částky? Třeba pro vypočítání spropitného v restauraci? Obraťte se na Siri. A u restaurace také zůstaneme, protože určitě neznáte všechny restaurace v cizím městě a nechcete trávit čas zrovna tím, že se budete dívat na internetu a prohlížet jednotlivé podniky. Stačí říct „Siri“ a ta vám doporučí nejvhodnější a nejbližší restaurace a podniky. Můžete také být i konkrétní, co se týče stylu kuchyně, a také si zarezervovat stůl.

Mohlo by vás zajímat:  Na slunci je viditelnost displeje vždy horší. Pomůže speciální kryt i nastavení telefonu

Můžete dostat tip na film s přehráním traileru

Chcete večer strávit ve společnosti dobrého filmu, ale nemáte nápad nebo se nemůžete rozhodnout? Žádný problém pro Siri, stačí se jí zeptat a poskytne vám tip s trailerem. Pokud se jedná o poměrně nedávný titul, vybere i trailery, které by vás mohly přesvědčit ke zhlédnutí filmu.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé a účinné hledání

Toužíte po rychlých informacích? Stačí se zeptat Siri na konkrétní otázku, téma, zkrátka cokoliv, co vás zajímá, a poskytne vám tyto informace. Stačí říci klíčová slova a vyjede vám rychlý popis s odkazem k rozkliknutí pro přesun na webové stránky, kde si můžete přečíst rovnou celý článek.

Mohlo by vás zajímat:  Kryptoměny stále lákají. Tady jsou tři důvody, proč se jedná o nejhorší možnou investici

Co dál umí Siri?

Je toho dost, co si myslíte, že by Siri nezvládla. Určitě víte, že dříve, než byl přidán Shazam pro možnost vyhledávání písničky podle zvuku okolí, jste mohli využít právě služby Siri. Siri vám pomůže i tehdy, pokud neznáte název písničky ani nehraje momentálně v pozadí, ale znáte jen určitá slova, refrén. Zkuste zazpívat a výsledek vás potěší, konečně budete znát název a interpreta písničky.

Můžete také zkusit:

  • vyhledat tweety,
  • házet kostkou (v případě absence kostky).
Mohlo by vás zajímat:  Android Auto umožní využít zajímavé funkce pro propojení s telefonem

Tak co, věděli jste o některém z uvedených tipů, nebo ne?

Zdroj: https://www.iphonelife.com/content/top-siri-tips-21-amazing-things-you-didnt-know-siri-can-do